Liudviko Stulpino skulptūra iškeliavo į Telšius

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-06-09

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://youtu.be/l0IUtCeJqsc” align=”center”][vc_column_text]Net per keletą metų taip ir nesuradus Uosto direkcijai ir Klaipėdos savivaldybei priimtinos vietos, kur galėtų būti pastatyta pirmojo Lietuvos kapitono ir prie Lietuvos prijungto Klaipėdos uosto vadovo Liudviko Stulpino skulptūra, ji pagaliau įkurdinta Telšiuose, Zakso kalno papėdėje.

Skulptūra iškeliavo į šį miestą, nes jūrų kapitonas buvo kilęs iš Telšių rajono.

„Šiandieną ypatinga diena, kai įprasminame iškilaus žmogaus – pirmojo nepriklausomos Lietuvos jūrų uosto vadovo ir jūrų kapitono Liudviko Stulpino atminimą. Labai simboliška, kad šis paminklas atidengtas nuostabioje Telšių vietoje, nes kapitonas Liudvikas Stulpinas gimė būtent Telšių rajone. Noriu nuoširdžiai padėkoti Telšių rajono savivaldybės merui Petrui Kuizinui, kad sutiko priimti mūsų dovaną Telšiams. O mūsų, Uosto direkcijos, tikslas ir siekis buvo pagerbti ir deramai įprasminti kapitono Liudviko Stulpino atminimą“, – sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Prieš keletą metų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir visa jūrinė bendruomenė nutarė įamžinti L. Stulpino gyvenimą ir jo garbei pastatyti monumentą. Anot A. Vaitkaus, kokia svarbi uostininkams, jūrinei bendruomenei ši asmenybė, rodo ir į paminklo atidengimo iškilmes į Telšius atvykęs gausus būrys kapitonų, jūrininkų.

„Dėkoju Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai už tvirtai įgyvendintą iniciatyvą įprasminant išskirtinio Lietuvos jūrininko, kapitono Liudviko Stulpino atminimą ir teisingai pasirinktą kryptį sugrąžinant šios didžios asmenybės amžinai gyvą liudijimą į gimtąjį uostą – Telšius“, – sakė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.

Anot direkcijos pranešimo, per savo vadovavimo Klaipėdos uostui laikotarpį L. Stulpinui pavyko įtikinti Lietuvos Vyriausybę, kad uosto plėtra yra kone svarbiausias valstybės prioritetas, todėl pasipriešinimo jam modernizuoti neatsirado. Taip pat Klaipėdoje nors ir trumpam, bet buvo įsteigta Jūros mokykla, pradėjo plėtotis jūrų verslas, uoste imti registruoti laivai ir net išaugo tranzitinių krovinių srautai. Liudvikas Stulpinas 1929 m. buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu.

„Tikiu, kad šio garbingo žmogaus atminimas įkvėps būsimiems jūrininkams meilę jūrai ir kiekvienam piliečiui primins apie įspūdingą iš Telšių rajono Jomantų kaimo kilusio ir save jūrai atidavusio kapitono gyvenimą bei svarų indėlį į Lietuvos jūrų uostą – vartus į pasaulį“, – sakė A. Vaitkus.

Iš bronzos nulieto paminklo, vaizduojančio su stichija kovojantį, prie šturvalo stovintį kapitoną, autorius – skulptorius Saulius Juchnevičius.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”34564,34565,34566,34567,34568,34563,34569,34570,34571,34572,34573,34574″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Rengiami automobilių parkavimo rinkliavos „atlaidai” (atnaujinta)

Klaipėdos meras siūlo praplėsti Raudonąją parkavimo zoną, Mėlyną zoną priskirti Žaliajai, tačiau atsisakyti rinkliavos rinkimo ne sezono metu – nuo rugsėjo ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Miestas

Tvarkys aikštę prie Santuokos rūmų

Klaipėdos savivaldybė praneša apie dar šiais metais planuojamą atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą ...
2024-05-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This