P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Dainų šventėje – per 6000 dalyvių

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-06-10


Dar nespėjus nuslūgti ką tik praūžusio 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio atgarsiams, sekmadienį uostamiestį užliejo dar viena muzikinė banga – Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė, skirta šalies valstybingumo 100-mečiui.

Palmiros Mart nuotr.

Nors dainų šventė vadinama Vakarų Lietuvos krašto, į ją atvyko daugybė kolektyvų iš visos Lietuvos ir ypač daug – iš Aukštaitijos: Panevėžio, Pasvalio, Ukmergės, Rokiškio, net tolimųjų Zarasų. Nemažai dainininkų kolektyvų buvo ir iš Vilniaus, kitų miestų.

Renginyje, pasak organizatorių, iš viso dalyvavo per 240 kolektyvų, vienijančių daugiau kaip 6000 dalyvių – vaikų, jaunimo, suaugusiųjų chorų, šokėjų, liaudies instrumentų orkestrų bei ansamblių.

Visa ši margaspalvė pasipuošusi ir linksmai nusiteikusi minia šiltą sekmadienio popietę per miesto centrą patraukė Vasaros estrados link, dainuodama dainas ar skanduodama skanduotes. Rietviškiai traukė apie mylimą Rietavą, skuodiškiai tradicinę “lioub šuokt, lioub dainiout, liuob į Skuodą nuvažiout”, o bene populiariausia žygio daina buvo “viens, du trys, graži Lietuva”.

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventės dalyviai gausiai Vasaros estradoje susirinkusiems savo gerbėjams dainas traukė ir šokius šoko iki pat vėlyvo vakaro.

 


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt