P0

Regionas

Klaus gyventojų nuomonės dėl rajono pavadinimo (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-14


Šį savaitgalį (birželio 15–17 dienomis) Klaipėdos rajono savivaldybės seniūnijose vyks gyventojų apklausa dėl Savivaldybės pavadinimo keitimo į Gargždų savivaldybę.

„Vyriausybė planuoja ateityje naikinti žiedines savivaldybes bei žodį „rajonas“ savivaldybių pavadinimuose, kuris, mokslininkų manymu, yra sovietinis palikimas. Nubraukus žodį „rajonas“ lieka Klaipėda, tačiau mes – ne uostamiestis, mūsų rajono centras – Gargždai. Tuo mes skiriamės nuo kitų žiedinių savivaldybių, kurių centrai yra didžiuosiuose miestuose. Klaipėdos rajonas, ne taip kaip kitos žiedinės savivaldybės, turi ne didžiajame mieste, bet savo rajono centre, Gargžduose, veikiantį teismą, prokuratūrą, policiją, mokesčių inspekciją bei kitas institucijas, reikalingas visavertei savivaldybei. Daugelį metų ieškome savo identiteto, kurį galėtume plėtoti pakeitę pavadinimą. Taip nustotume būti tapatinami su Klaipėdos miesto savivaldybe“, – Savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Prieš Tarybai priimant sprendimą dėl Savivaldybės pavadinimo keitimo, bus vykdoma minėtoji gyventojų apklausa.

Savo nuomonę Klaipėdos rajono savivaldybės seniūnijose, kuriose yra deklaruoti,  gyventojai galės pareikšti penktadienį (nuo 13 iki 19 val.), šeštadienį (nuo 10 iki 18 val.) ir sekmadienį (nuo 10 iki 15 val.). Gyventojų apklausa yra rekomendacinio pobūdžio.

Tarybai priėmus sprendimą, analogiškus sprendimus dar turėtų padaryti ir Vyriausybė, ir Seimas.


  2018-06-14

  Vienas komentaras apie “Klaus gyventojų nuomonės dėl rajono pavadinimo”

  1. AvatarKlaipėdos orbitoje (IP: 90.131.35.133)

   Klaipėdos rajonas, su visa rajono savivaldybės administracija Klaipėdoje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt