P0

Mums rašo

Grįžo. Negrįžo. Likimas nežinomas

Atvira Klaipėda

Agnė Mikniūtė
2018-06-18


Istorijos pakeisti neįmanoma, tačiau mūsų tautos istoriją būtina saugoti ir nuolat prisiminti.

1941 m. birželio 14 d. tūkstančiai lietuvių dėl jiems nesuprantamų priežasčių pradėjo kelionę į tolimuosius rytus, į Sibirą.

Tuometinė valdžia skelbė, jog į Sibirą išveža visokio plauko nusikaltėlius, tačiau didžiąją tremtinių dalį sudarė senukai, moterys ir bejėgiai vaikai. Bėgant metams tremtiniai tapo eiline statistika – paprasčiausiu skaičiumi, įrašytu istorijos vadovėliuose. Tačiau tas vienas skaičius savyje talpina tūkstančius skirtingų žmonių likimų. Grįžo. Negrįžo. Likimas nežinomas.

Tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymai tęsėsi net 19 valandų, nuo birželio 14 d. 13.00 val. iki birželio 15 d. 8.30 val. Per šį laiką iš viso buvo perskaitytos net 20 tūkstančių žmonių pavardės.

Antrus metus iš eilės Gedulo ir vilties dieną, pagerbiant masinių tremčių ir žudynių aukas, klaipėdiečių lūpose suskambo tūkstančių tremtinių ir politinių kalinių vardai. Pilietinę akciją „Ištark. Išgirsk. Išsaugok.” net dešimtyje Lietuvos miestų organizavo labdaros ir paramos fondas „Jauniems”.

Klaipėdoje šią akciją koordinavo Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas” (KLAS) drauge su Lietuvos skautija „Pamario tuntas”. Prie akcijos įgyvendinimo taip pat prisidėjo Klaipėdos miesto kultūros centras „Žvejų rūmai”. Tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymai tęsėsi net 19 valandų, nuo birželio 14 d. 13.00 val. iki birželio 15 d. 8.30 val. Per šį laiką iš viso buvo perskaitytos net 20 tūkstančių žmonių pavardės.

Pasak organizatorių, prie šios gražios pilietinės akcijos prisidėjo daugiau nei 100 žmonių.

10 KLAS savanorių padėjo koordinuoti skaitymus, 15 skautų ir šaulių pasikeisdami saugojo Lietuvos trispalvę, o prie skaitytojų tribūnos vienas kitą keitė net 105 asmenys. KLAS pirmininkas Laurynas Gaidelis džiaugėsi, jog norą dalyvauti šioje akcijoje pareiškė įvairaus amžiaus žmonės. Simboliška, kad ši akcija vyko prie „Arkos” paminklo, skirto Lietuvos vienybei.

Pasak pirmininko, tokios akcijos ir panašios iniciatyvos didina mūsų visų vienybę, skatina visuomenės pilietiškumą ir didina mūsų visų supratimą apie tremtinių lemtį bei kokią reikšmę tokie įvykiai turi mūsų tautos istorijai.


  2018-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt