P0

Regionas

Juodkrantė ruošiasi Žvejo šventei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-18


Liepos 5-8 dienomis Juodkrantėje ir vėl šurmuliuos Žvejo šventė.

Juodkrantiškiai puoselėja  ir tęsia seną tradiciją –  Pamario žvejų šventė gimė dar 1958 metais. Dažniausiai ši viena iš seniausių Lietuvoje marinistinių švenčių vyko ir tradiciškai vyksta Juodkrantėje, kuri  tvirtai, lyg laivo burę, laiko šventės vėliavą.

Organizatorių nuotr.

Keturias dienas vyksiančioje šventėje gausu renginių.

Liepos 5 d. juodkrantiškiai pakvies į menininkų Kristinos, Alberto ir Ulos Danilevičių darbų parodos atidarymą. Apie Juodkrantės istoriją paskaitą skaitys doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.

Visi norintys turės galimybę su žveju išplaukti į marias. Šventės metu bus eksponuojama senų nuotraukų iš žvejų kasdienybės paroda “Neringos žvejų istorijos”.

Pagrindinę šventės dieną, liepos 7-ąją, šeštadienį, visi kviečiami į tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugę, įspūdingą Bangpūčio su palyda pasirodymą. Vyks pramogos vaikams, sportinės komandų rungtynės dėl Bangpūčio didžiojo prizo.

Šventės dalyvius organizatoriai kvies į tinklų pynimą ir žuvienės virimą Kuršių marių krantinėje šalia Raganų kalno. Koncertuos grupė „Diksai“ ir Saulius Prūsaitis. Vakare Juodkrantės dangų nušvies lazerių ir pirotechnikos šou.

„Šiais metais jau šešiasdešimt pirmą kartą šurmuliuos Juodkrantės krantinėje Žvejo šventė. Ras joje ką veikti ir garbus senolis, puikiai praleis laiką šeima ir giminė, gviešis įspūdžių poilsiautojas ir turistas. Ir, svarbiausia, visi pagerbsime ir padėkosime priekrantės žvejams ir jų šeimoms, tik jų gyvenimo ir triūso dėka pamaryje gyvuoja ir žvejyba, ir Žvejo šventė“, – teigia šventės organizatoriai, Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai.

Daugiau informacijos apie šventę, jos programa – čia.

 


  2018-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt