Kriminalai ir nelaimės

Išgelbėti ant seklumos užplaukusios jachtos keleiviai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-21


Ketvirtadienio pavakarę netoli Juodkrantės Kuršių mariose ant seklumos užplaukė jachta. Jachtoje buvo 10 žmonių.

Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad į įvykio vietą buvo išsiųstos Nidos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai, policijai, Pakrančių apsaugos rinktinei ir Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui.

Karinių jūrų pajėgų Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus atstovė jrv. Akvilė Bertulė “Atvirai Klaipėdai” sakė, jog 20 val. jau buvo išgelbėti devyni jachtos keleiviai. Juos gelbstint, pasitelktas Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės kateris.

“Gelbėjimo operacija yra baigta”, – sakė A. Bertulė. Jos teigimu, jachtos kapitonas pagalbos atsisakė ir liko jachtoje.

Penktadienį pasieniečiai pranešė, kad jie savo kateriu „Boomeranger“ išgelbėjo 30-ies ir 31-erių klaipėdiečius bei saugiai juos paplukdė į Klaipėdą. Žmonėms medikų pagalbos neprireikė. Kitus 7 pramogautojus savo kateriu išgelbėjo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

VSAT pranešė, kad 63-ejų jachtos kapitonas, Palangos gyventojas, liko jachtoje, atsisakęs pagalbos. Jis planavo savarankiškai organizuoti jachtos nutempimo nuo seklumos veiksmus.

Pavakare pajūry sustiprėjo vėjas, vietomis susidarė škvalas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenims, naktį vietomis irgi galimas škvalas, numatomas stiprus lietus, vakarinių krypčių vėjas gūsiuose gali siekti iki 20 m/s.


2018-06-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt