P0

Politikų tribūna

Naglis Puteikis: „Stumiama mokesčių reforma išduoda rinkėjus“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-22


Šeštadienį Klaipėdoje vykusiame Lietuvos centro partijos (LCP) suvažiavime pirmininku dar vienai dvejų metų kadencijai išrinktas klaipėdietis Seimo narys Naglis Puteikis oficialiai paskelbė, kad ketina palikti “valstiečių” frakciją ir steigti naują nepriklausomą centro frakciją, jei šį ketvirtadienį Seimas pritartų Vyriausybės siūlomai mokesčių reformai.

„Nebeįmanoma ramiai žiūrėti į mokesčių įstatymų projektus, kurie kuriami finansinių koncernų kabinetuose. Premjeras ir finansų ministras teikia ir stumia tokius įstatymus, tarsi būtų patys didžiausi liberalai – jie labiausiai gina tik turtingųjų interesus, o paprasti žmonės jiems neberūpi”, – sako N. Puteikis.

Jo teigimu, dabartiniai Seimo valdantieji į rinkimus ėjo ir juos laimėjo sakydami, kad atstovaus eiliniams Lietuvos žmonėms ir gins jų interesus, todėl jis esą ir prisijungė prie “valstiečių” frakcijos.

“Deja, bet šiandien Vyriausybės stumiami įstatymai vis labiau rodo, kad kryptis radikaliai pasikeitė – atstovaujamas ir ginamas stambusis finansinis kapitalas – privatūs pensijų fondai, antstoliams ir toliau taikomos mokesčių lengvatos, tarsi jie būtų smulkūs verslininkai, milijonieriai, išsimokantys dividendus, ir toliau mokėtų keliskart mažesnius mokesčius, nei eiliniai žmonės”, – kalba parlamentaras.

Pasak jo, kad finansų ministras dirba ne daugumai dirbančiųjų ir ne pensininkų labui, o investicinių fondų pelnui, nė kiek nestebina, nes jis esą yra išeivis iš ten. Kad tą patį daro premjero patarėjas Lukas Savickas, taip pat esą nestebina, nes jis taip pat iš ten – iš Investuotojų forumo, kurio branduolį sudaro bankai bei kitos investicinės bendrovės.

“Bet kad 2% iš “Sodros”, t. y. iš dabartinių ir būsimų pensininkų, nori atimti ir juos permesti investiciniams fondams buvęs viena iš “Caritas” vadovų, tai sukrečia: pas socialinės apsaugos ministrą L. Kukuraitį patarėju dirbęs ir iš ten išstumtas viešą interesą ginantis ekonomistas R. Lazutka liudija: „SADM pensijų skyrius dirba kaip privačių fondų valdytojų marketingo padalinys.” Laikas atšaukti šį ministrą”, –  siūlo klaipėdietis Seimo narys.

Jo teigimu, finansų ministrą atšaukti bus sudėtingiau, “nes, spėju, kad jį pasiūlė bankai”. N. Puteikio nuomone, kol šie su ministrai dirbs, tol nebus įvykdyti priešrinkiminiai valstiečių pažadai dėl pensijų ir algų padidinimo bent jau iki Latvijos lygio, nors ten silpnesnė ekonomika ir mažesnis BVP vienam gyventojui.


  2018-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt