P0

Fotoreportažai, Veidai

Pagerbtas 80-mečio sulaukęs Narsutis Dumbauskas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-22


Penktadienio vakarą uostamiesčio Sportininkų namuose 80-mečio proga pagerbtas Narsutis Dumbauskas – nusipelnęs dviračių sporto treneris, išugdęs olimpinius ir pasaulio čempionus bei rekordininkus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Į devintąją dešimtį Klaipėdos garbės pilietis (šis vardas suteiktas 2002 m.) N. Dumbauskas įžengė birželio 21-ąją.

Sporto istorijos entuziastas Algirdas Plungė N. Dumbauską pavadinto geriausiu visų laikų Klaipėdos treneriu, nes analogiškais auklėtinių pasiekimais iki šiol niekas negali pasigirti.

“Didelio džiaugsmo nejaučiu”, – apie sukaktį sakė pats N. Dumbauskas, kurį sveikino ir miesto valdžios, ir sporto federacijų atstovai, ir draugai.

N. Dumbauskas gimė Klaipėdoje ir didžiąją dalį gyvenimo dirbo dviračių sporto treneriu. 1960-1967 m. jis dirbo Klaipėdos vaikų sporto mokykloje dviračių sporto treneriu, 1973-1980 m. ėjo dviračių sporto specializuotos vaikų ir jaunimo mokyklos direktoriaus pareigas. Nuo 1980 m. dirbo “Dinamo” eksperimentinio dviračių sporto centro vyr. treneriu.

N. Dumbauskas išugdė būrį tituluotų dviratininkų: Seulo olimpinius čempionus Gintautą Umarą (buvo ir pasaulio čempionas) ir Artūrą Kasputį, pasaulio dviračių treko sidabro medalių laimėtoją Mindaugą Umarą, Joną Romanovą, Remigijų Lupeikį, bronzos medalininką Vasilijų Špundovą ir Europos dviračių treko čempionatų laimėtojus Liną Balčiūną, Tomą Vaitkų, Aivarą Baranauską, pasaulio jaunimo dviračių sporto čempioną Algirdą Vaitkų ir daugelį kitų Jo auklėtiniai ne kartą gerino pasaulio rekordus.

Trenerio pagerbimo renginyje dalyvavęs G. Umaras įteikė jam atviruką, kuriame po žodžiais “Ačiū už pergales” pasirašė ir jis, ir kiti N. Dumbausko auklėtiniai.

N. Dumbauskas dalyvavo sprendžiant ir vykdant dviračių treko bei dviračių sporto mokyklos projektavimo bei statybos darbus.

“Retas kuris žmogus gali pasigirti miestui paliekantis tokį statinį. Tik Narsučio dėka buvo suburtas visas kolektyvas, galėjęs pasiekti tokių rezultatų”, – sakė G. Umaras.

Nuo 2004 m. N. Dumbauskas buvo Lietuvos olimpinės dviračių sporto rinkinės vyr. treneris.

1995 m. jam už nuopelnus buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius, 2008 metais – Kūno kultūros ir sporto departamentui 1 laipsnio ordinas su grandine už nuopelnus Lietuvos sportui, 2008 metais – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinė žvaigždė.

INFORMACIJA

Narsučio Dumbausko auklėtinių rekordai:

A. Kasputis (1985 m. Štutgartas) – 3 km individualios lenktynės;
V. Špundovas (1986 m. Maskva)- 4 km komandinės lenktynės;
G. Umaras (1986 m. Maskva) – 4 km komandinės lenktynės;
G. Umaras (1988 m. Seulas)- 4 km komandinės lenktynės;
G. Umaras (1988 m. Seulas) – 4 km individualios lenktynės;
A. Kasputis (1988 m. Seulas)- 4 km komandinės lenktynės.


  2018-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt