P0

Kultūra

Pažink, kurk, švęsk

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-24


Liepos 2-6 dienomis nuo 11 iki 19 val. Karlskronos aikštėje prie Dangės krantinės įsikūrusi Interaktyvi bibliotekos palapinė mažiems ir dideliems dovanos nuotaikingą šimtmečio programą „Pažink, Kurk, Švęsk” bei ypatingą šventę Mindaugo karūnavimo dieną.

Visą savaitę, kiekvieną rytą nuo 11 val. klaipėdiečių ir miesto svečių lauks mankšta, spauda ir karšta kava, dienos metu – kultūrinė, sportinė, edukacinė veikla, o vakarais muzikinė programa. Visi renginiai nemokami.

Organizatorių nuotr.

PROGRAMA

Liepos 2 d., pirmadienis

11.00−12.30 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla. Nuo 11.30 val. mažiesiems – stebuklingas pasakų lagaminas „Trys paršiukai“: skaitysite, žaisite ir vaidinsite.

12.30–13.30 val. Klaipėdos pilies teatro gatvės improvizacija „Šelmiai“. Pažintis su geraširdžiais keistuoliais. Panašiais į mus, bet mokančiais žymiai daugiau triukų. Stebinančiais neįprastomis užduotimis vaikams ir tėveliams. Šelmiai už gerai atliktus darbus dosniai apdovanoja.

13.30−15.30 val. Kūrybinė popietė šeimai „Šilkiniai saulės vitražai“ su dailininke Egle Lipinskaite. Išbandysite magišką tapybos ant šilko techniką.

16.00–17.00 val. Nuotaikinga edukacinė programa vaikams „Rengiuosi tautinį kostiumą“. Supažindins su XIX amžiuje gyvenusia kaimiete ir jos viešnia miestiete. Sužinosite daug įdomaus apie to laikmečio madas (tautinį kostiumą), žaisite žaidimus ir atliksite smagias užduotis.

17.30−19.00 val. Koncertuos Irmos Keinienės, Mariaus Kučiko ir Viačeslav‘o Kras‘o trio. Džiazo ritmu, energijos ir vasaros lengvumo kupina muzika.

Liepos 3 d. , antradienis

11.00−12.30 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla. Nuo 11.30 val. mažiesiems – stebuklingas pasakų lagaminas „Ropė“: skaitysite, žaisite ir vaidinsite.

12.30–17.00 val. Keliaujanti „Literatūrinė vaistinė “ – išsinešite puikią nuotaiką ir bibliotekininko-vaistininko receptą nemokamiems vaistams – knygoms. Žaisite unikalų stalo žaidimą „Pasižvalgymai po Vilnių“ (Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka).
Veiks „Knygų ligoninės priimamasis“ – gydys „sergančias“ (suplyšusias) jūsų knygas, kurs knygų skirtukus.

13.00–14.00 val. Kūrybinės prisegamų ženkliukų dirbtuvėlės 7-12 m. vaikams. Kartu sužinosite daug įdomaus apie Lietuvos valstybingumo simbolius: herbą, vėliavą, Gediminaičių stulpus ir kt. (Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka).

14.00−16.00 val. Edukacija šeimai „Šiaudinių dekoracijų pynimas“. Susipažinsite su tradiciniu pynimo iš šiaudelių amatu ir pasigaminsite įvairių dekoracijų namams (vad. Violeta Činskienė, Genovaitė Budginienė).

16.00–17.00 val. Klaipėdos Riterių edukacinis fechtavimo užsiėmimas.

17.30−19.00 val. Koncertuos Paulina Skrabytė ir jaunimo grupė iš Klaipėdos „The Others“ (Pop-Jazz).

Liepos 4 d. , trečiadienis

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.

11.30–13.00 val. „Žodžiai Lietuvai“: poezija ir folkloras. Lietuvai skirtus muzikos kūrinius atliks Klaipėdos miesto folkloro klubas „Šeimyna“ (vad. Danutė Krakauskienė), poeziją skaitys kuriantys klaipėdiečiai.

13.30−16.30 val. „Kitokia realybė bibliotekoje“. Kursite sveikinimus miestui ant šviečiančių stiklo molbertų ir smėlio staliukų (Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka). Išbandysite ateities technologijas: 3D spausdintuvą, virtualios ir papildytos realybės akinius, kursite hologramas, valdysite robotus, skraidykles-dronus ir kt. EST savanorė iš Ukrainos Anna Kidalova papuoš fantastiniu veido grimu.

16.30–17.30 val. Aleksas Mažonas ir pantomimos teatras „A“: vaidybinės provokacijos ir linksmi žaidimai dideliems ir mažiems.

18.00−19.00 val. Dainuojamosios poezijos koncertas „Jonas Baltokas ir JieDu“ (Vilija Gruodytė-Šeputienė ir Ramūnas Šeputis), kupinas džiazinių improvizacijų, liaudiškų motyvų, persipinančių su ritmais.

Liepos 5 d. , ketvirtadienis

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.

12.00−14.00 val. Kūrybinė popietė visai šeimai „Svajonių aitvarų gamyba“ (Menų studija „Artoteka“).

14.30−15.30 val. Sporto klubo „Okinava“ parodomoji programa – Kyokushin Karate jaunųjų sportininkų pasirodymas.

16.00−16.40 val. Beno Šarkos judesio performansas „Tvam Asi“. Kurdamas ir atlikdamas savo pasirodymus vienas, teatro šamanu vadinamas B. Šarka ir šįkart intriguos nenuspėjamais unikaliais vaidybiniais sprendimais.

17.30−19.00 val. Grupės „Arbata“ (Vilnius) koncertas „Šv. Pasakos keliauja prie jūros“. Skambės naujausios šios grupės albumo dainos ir seni geri hitai.

Liepos 6 d., penktadienis

11.00−12.00 val. Literatūriniai pusryčiai su Gilių kava. Trispalvė šimtmečio balionų fiesta.

11.30−13.30 val. Kūrybinė Lapių edukacija šeimai – drobinių maišelių dekoravimas su tekstiliniais dažnais („Ryža Lapė“). Rekomenduojama dėvėti patogią, nebijančią išsitepti dažais aprangą.

14.00–17.00 val. Intelektinė-kūrybinė-sportinė šimtmečio šventė „Istorijos galiūnas“.
• Keliaujanti Šimto Lietuvos istorijai reikšmingiausių knygų paroda su loterija.
• Orientacinės varžybos suaugusiems – pasinerk į nuotaikingą Klaipėdos įdomiausių istorijų iššūkį bei interaktyviai pažink seniausią Lietuvos miestą. Išankstinė komandų (2-5 žmonės) registracija: http://klaipedos.orientacines.lt Startas – 14.00 val. Karlskronos aikštėje. Instruktažas nuo 13.30 val.
https://www.facebook.com/events/235881253667700/
• 14.30–16.30 val. Šventė vaikams ir tėveliams su Kake Make ir Netvarkos Nykštuku. Linksmybės, žaidimai ir protų mūšis pagal knygelę „Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą“. Bus pildomi visų vaikų norai. Galimybė įsiamžinti su personažais.

18.00−19.00 val. Šventinis populiariosios klasikos koncertas „Gyvenu dėl tavęs…“ Atlikėjai – Lietuvos operos solistai Mindaugas Rojus ir Rita Petrauskaitė.

INFORMACIJA

Projektą vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Projekto partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, fechtavimo klubas „Klaipėdos riteriai“, sporto klubas „Okinava“, Klaipėdos miesto folkloro klubas „Šeimyna“, VšĮ Robotikos akademija.
Projektą remia  AB „TELIA“, Lietuvos Jūrų muziejus. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 


  2018-06-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt