P0

Kultūra

Rengs juodosios keramikos dirbtuves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-24


Klaipėdos etnokultūros centras kviečia registruotis į edukacinius užsiėmimus „Seniausio amato paslaptys. Juodoji keramika“. Jų dalyviai susipažins su juodosios keramikos kilmės istorija, paplitimu Mažojoje Lietuvoje, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdu, mokysis lipdyti ir dekoruoti indą.

Vyks ir individualūs užsiėmimai, kurių metu bus mokoma žiedimo ar lipdymo.

Juodoji keramika – vienas seniausių molio degimo būdų. Šia technologija degti indai laikomi pačiais ekologiškiausiais, nes jiems pagaminti nenaudojami jokie dažai ar glazūros. Nuo viduramžių buvusi ypač populiari juodoji keramika, šiandien daugelyje Europos šalių yra išnykusi, o Lietuvoje tik retas iš keramikos meistrų užsiima šiuo amatu ir moka paprastą molį paversti juodos metalo spalvos ir unikalaus skambėjimo kūriniais.

Klaipėdos etnokultūros centro keramikos dirbtuvėje iki liepos pabaigos klaipėdiečiai ir miesto svečiai turi unikalią progą susipažinti su juodosios keramikos amatu.

Dirbtuvėje šeimininkaus meistrė Renata Jankauskienė, įkūrusi juodosios keramikos dirbinių ekspoziciją bei kviečianti iš arčiau susipažinti su senu kaip pasaulis juodosios keramikos amatu.

Trečiadieniais 11 ir 17 val. vyks edukaciniai užsiėmimai „Seniausio amato paslaptys. Juodoji keramika“. Ketvirtadieniais 11, 13 ir 15 val. – individualūs molio žiedimo mokymai.

Vietų skaičius ribotas. Užsiėmimai mokami. Būtina registracija tel. (8-46) 312113.


  2018-06-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt