„Mokytojo „prestižas“ prasideda nuo savivertės”

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-06-25

„Didžiuojuosi tuo, kad esu pedagogas. Jei galvojate apie pedagogikos studijas – sveikinu, jūs jau žinote, kad norite dalintis savo patirtimi su kitais. Tačiau veikiausiai susiduriate su daugybe stereotipų: mažas mokytojų atlyginimas, sunkus darbas, sudėtingi šiuolaikiniai vaikai… Tai tik stereotipai, darbas nelengvas, bet labai įdomus“, – sako 26-erių Karolis Januška, Mažeikių „Ventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojas, Klaipėdos universitete baigęs pedagogikos studijas.

Klaipėdos universiteto pranešime rašoma, kad Karolis jau baigęs mokyklą tiksliai žinojo tapsiąs pedagogu.

„Mačiau daug puikių mokytojų, kurie padėjo, nukreipė, paskatino. Žavėjausi jais! Padėti vaikams norėjau ir aš, todėl pasirinkau vaikystės pedagogikos studijas Klaipėdos universitete. Kaip šiandien prisimenu pirmą paskaitą, šiltą sutikimą, besišypsančius dėstytojų veidus, motyvuojančią katedros vedėjos kalbą, nuskambėjusią frazę: „Noriu, kad paklaustiems, ką studijuojate, su pasididžiavimu atsakytumėte – pedagogiką.“ Ši frazė mane lydėjo visus studijų metus, lydi ir dabar“, – pirmaisiais studijų įspūdžiais dalijosi K. Januška.

Jis savo kurse buvau vienintelis vaikinas, tačiau vienišas nesijautė – fakultete buvo daug vaikinų iš kitų studijų programų.

Baigęs bakalauro studijas jaunasis pedagogas nusprendė gilinti savo žinias antrosios pakopos studijose Klaipėdos universitete.

„Pasirinkimą stoti į magistrantūros studijų programą „Šeimos edukologija ir vaiko teisių apsauga” lėmė lanksti studijų forma – galėjau dirbti ir studijuoti. Jaučiau, kad dar daug galiu pasisemti iš ten dirbančių profesionalų“, – pasakojo jaunasis mokytojas.

Vyras tvirtina, kad studijos Klaipėdos universitete subrandino jį kaip asmenybę.

„Dabar darbe man tenka atsakinėti į daugybę klausimų, ieškoti sprendimų, kartais atsakymus ar metodus randu studijų užrašuose”, – sakė K. Januška.

Dabar jis yra 24-ių trečiokų mokytojas.

„Kiekvienas iš jų yra unikalus, gabus vienam ar kitam mokomam dalykui. Kiekvieną reikia paskatinti, palaikyti, motyvuoti“, – sakė pedagogas.

Pasak jo, mokytojo darbo diena prasideda išvakarėse, kai ruošiasi pamokoms.

„Visada galvoju, kaip mokomąjį dalyką padaryti įdomų, šiuolaikišką. Rytas prasideda nuo pokalbių su mokiniais, reikia išgirsti ir išklausyti kiekvieną. Per pamokas įgyvendinu iš vakaro suregztus planus, kartais tenka juos čia ir dabar koreguoti. Šis darbas man yra tikra dovana“, – džiaugiasi K. Januška.

Karolis tikina retai susiduriantis su stereotipiniu požiūriu į jį, kaip vyrą ir pradinių klasių mokytoją.

„Žmonės netradicinį mano sprendimą vertina atsargiai, kol manęs nepažįsta. Esu priimamas kaip ir kiekvienas kitas mokytojas”, – sakė jis.

Jaunojo mokytojo teigimu, ši profesija gali tapti prestižine, reikia tik patiems mokytojams save vertinti.

„Mokytojo „prestižas“ prasideda nuo paties pedagogo savivertės. Pradėkime sau kelti aukštesnius reikalavimus. Švietimo reformos, sistemos pokyčiai nepadės arba padės nedaug, jei nekursime kitokios mokyklos, neturėsime mokytojo vizijos. Sutinku, kad mokytojo atlyginimas nėra didelis, tačiau man ši specialybė tikrai verta pasididžiavimo. Aš jaučiuosi vertinamas“, – kalbėjo K. Januška.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Sveikata

Klaipėdos universitete - tradicinė vydūniška konferencija

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakultetas kartu su Vydūno draugija rengia konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Švietimas

„Vėtrungės“ gimnazijoje - unikali paroda

Minint Pasaulinę žemės dieną, trečiadienį Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje pristatyta Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto parengta paroda „Pažintis su nematoma ...
2024-03-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This