P0

Politika, Svarbu

Valdininkų sumažinti neįmanoma? (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-25


Nors Klaipėdos gyventojų skaičius per pastaruosius dešimtmečius keitėsi tik neigiama kryptimi, uostamiesčio savivaldybės tarnautojų skaičius keitėsi priešingai.

Nuo Savivaldybės administracijos atskyrus Vaiko teisių apsaugos tarnybą joje liks 22 pareigybėmis mažiau, tačiau tuo pačiu siūloma įsteigti 4 naujas – po dvi Socialinių reikalų departamente bei Geodezijos ir GIS skyriuje.

Nors Savivaldybėje nuo liepos dirbs 22 darbuotojais mažiau, tačiau realiai mieste tarnautojų skaičius didės – Vaikų teisės apsaugos tarnyba bus finansuojama ir valstybės biudžeto, o pačioje Savivaldybėje norima įsteigti 4 naujas pareigybes. Martyno Vainoriaus nuotr.

Politikams pateiktame sprendimo projekte aiškinama, kad dviejų naujų Socialinių reikalų departamento vyriausiųjų specialistų reikia tam, kad būtų “tinkamai organizuota likusių be tėvų globos vaikų laikinoji globa”, nes tai lieka savivaldos funkcija. Kitų dviejų naujų pareigybių poreikis grindžiamas tuo, kad nuo šių metų “savivaldybių erdvinių duomenų rinkinio tvarkymas priskirtas prie valstybės perduotų savivaldybėms funkcijų”.

Naujiems tarnautojams išlaikyti šiems metams iš Savivaldybės biudžeto prireiks 15298,18 Eur, kitąmet – 30596,36 Eur. Iš valstybės biudžeto kaip specialiosios tikslinės dotacijos šiemet bus pridėta 10393,04 Eur, kitąmet –  20786,07 Eur.

“Čia yra suplakama. Lieka tie patys 22, tik pereina į kitą pavaldumą, o padidėja keturiais”, – dėstė pirmadienį šį klausimą svarsčiusio miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narė Aldona Staponkienė.

Komiteto pirmininkas Algirdas Grublys stebėjosi, ar iš tiesų esant gerai sutvarkyti GIS sistemai reikia dar dviejų tarnautojų.

Nepaisant šių diskusijų, komitetas pritarė atitinkamiems sprendimų projektams.

Portalo rekvizitai.lt duomenimis, 2013 m. liepą Klaipėdos savivaldybėje buvo 405 darbuotojai. Dabar jų yra 486.

Nuo 2013 m. sausio buvo nustatytas 380,5 leistinas pareigybių skaičius Savivaldybės administracijoje. 2010-ųjų rudenį Savivaldybėje buvo 365 darbuotojai.

Klaipėdos m. gyventojų skaičius liepos 1 d. 2008–2017 m. Šaltinis – Lietuvos statistikos departamentas.


  2018-06-25

  Vienas komentaras apie “Valdininkų sumažinti neįmanoma?”

  1. AvatarRenaldas (IP: 78.57.226.114)

   Nesuprantu kažko:
   naikinamos 22 vaikų teisių apsaugos tarnybos pareigybės, kurių išlaikymo kaštai iki šiol gulė ant savivaldos pečių ir buvo įskaičiuoti į biudžetą. Nuo šiol už juos mokės valstybės biudžeto lėšomis. Keturi iš šių darbuotojų paliekami dirbti kituose skyriuose. Savivalda sutaupo 18 darbuotojų atlyginimo kaštus ir į biudžetą turėtų prisiskaičiuoti suma, kurios savivalda nebeišleis, t.y. sutaupys.
   Bet savivalda pristato, kad jai tų 4 darbuotojų išlaikymui reikia papildomų 152k EUR šiais metais, 306k EUR kitais ir t.t.

   Jei už tuos 22 iki šiol mokėjo valstybės biudžetas, o ne miestas ir techniškai šie 22 darbuotojai buvo valstybės, o ne savivaldos aparato dalimi, kam manipuliuoti visuomene teigiant, kad va, mažiname iš mūsų miesto biudžeto išlaikomų savivaldos darbuotojų skaičių.?
   Jei už tuos 22 iki šiol mokėjo savivalda ir dabar taupys sumažinto darbuotojų skaičiaus sąskaita, kodėl pristatomos papildomos išlaidos miesto biudžetui, o ne sutaupytas atsiradęs 138k EUR per metus rezervas, už kurį galima nupirkti pvz. išmaniųjų priemonių vaikams ugdyti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt