P0

Kultūra

Vasaros muzika parko estradoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-25


Vasariški muzikos garsai birželio 27-ąją–liepos 24-ąją kvies apsilankyti parko estradoje šalia Klaipėdos koncertų salės.

Pranešama, kad čia vyks gaivūs kaip pajūrio vėjo gūsis ir lengvi kaip smilgos prisilietimas Vasaros koncertų ciklo renginiai. Klausytojams bus patiektas ypatingo skonio desertas iš klasikinės, pasaulio, populiariosios ir džiazo muzikos kūrinių. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralios aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, paukščiai, medžių lapų šnaresys.

Birželio 27 d., trečiadienis, 20 val. „Vasaros romansai“

Vasaros koncertų ciklą pradės nuostabi „Vasaros romansų“ programa, kurią klaipėdiečiams ir svečiams dovanos dainininkė Dovilė Kazonaitė (nuotr.), gitaristas Srdjan Bulat (Kroatija) ir pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė.

Solistė D. Kazonaitė profesinį kelią pradėjo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje įgijo operos solistės magistro diplomą. Pernai ji pelnė „Metų vilties“ titulą tarp jaunųjų operos dainininkų. Dažnai D. Kazonaitę galima išvysti ne tik operos scenoje, bet ir kamerinės muzikos programose.

S. Bulat yra laimėjęs bene visus garsiausius gitaros konkursus. Prieš keletą metų gitaristas su pagyrimu baigė studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje.

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – pirmoji LMTA Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Ji akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos ir užsienio solistų, su kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose šalyje ir užsienyje.

Programoje skambės įvairiausių autorių dainos, romansai bei kompozicijos gitarai.

Birželio 29 d., penktadienis, 20 val. „Dainų šalis“

Įžanga į Vilniuje vyksiančią Lietuvos šimtmečio dainų šventę – Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertas „Dainų šalis“. Kolektyvo meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas koncerto programą sudarė tik iš lietuvių autorių kūrinių, skambančių ir dainų švenčių programose. Chorui šįkart pritars kanklėmis ir birbynėmis grojantis Klaipėdos apskrities pedagogų liaudies muzikos instrumentų ansamblis.

Liepos 5 d., ketvirtadienis, 20 val. „Naktės“

„Merope“ – tai unikalią garsų alchemiją kurianti alternatyvaus folkloro muzikos grupė, sujungianti atlikėjus iš skirtingų Europos šalių. Jų minimalistinėse kompozicijose, įkvėptose senųjų lietuvių liaudies dainų, skamba ir Indijos bei Viduržemio jūros regiono muzikos motyvai, taip pat elektroninės, džiazo, improvizacinės muzikos elementai. Visi tekstai atliekami lietuvių kalba.

Lietuvai grupėje atstovauja dainininkė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė. Ji mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur baigė džiazo vokalo magistro studijas, o į klasikinės indų muzikos paslaptis gilinosi studijuodama Roterdamo konservatorijoje (Olandija). Indijos bambukine fleita bansuri groja Jean-Christophe Bonnafous (Prancūzija), gitara skambina ir elektroninius efektus kuria Bert Cools (Belgija).

Užburiančiomis melodijomis, garsinėmis tekstūromis, subtilia harmonija bei poliritmija „Merope“ kuria naujųjų laikų ritualinę muziką. Koncertas „Naktės“ pavadintas pagal jame pristatomą naujausią grupės kompaktinę plokštelę.

Liepos 11 d., trečiadienis, 20 val. „Mėnesienos serenada“

Kas gali būti maloniau už šiltą vasaros vakarą skambančias „Mėnesienos serenadas“? Ypač kai jas dainuoja žavingoji Austėja Lukaitė ir publikos numylėtinis Paulius Bagdanavičius.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje operinį dainavimą studijavusi A. Lukaitė yra universali artistė. Ji ne tik koncertuoja kaip solistė, bet ir vaidina „Domino“ teatre, dainuoja miuzikle, nusifilmavo keliuose lietuviškuose ir užsienio filmuose bei reklamose.

Esant geram orui, muzika skambės parke šalia Koncertų salės, Palmiros Mart nuotr.

P. Bagdanavičius taip pat yra baigęs klasikinio vokalo studijas LMTA, nors publika daugiausia jį pažįsta iš TV projektų bei koncertų su grupe „el Fuego“. Dainininkas teigia, kad į projektus jis niekuomet neina turėdamas tikslą laimėti.

Solistams akompanuos pianistė Gražina Zalatorienė. Programoje – aistringi ir lyriški užsienio bei lietuvių autorių vokaliniai kūriniai.

Liepos 13 d., penktadienis, 20 val. „Baltas vakaras“

Įpusėjus vasarai saulės ir jūros nugairintus klausytojus pakvies atsigaivinti muzikos garsais parko liepų pavėsyje. Koncertas „Baltas vakaras“ su „Baltomis varnomis“ ir Klaipėdos brass kvintetu jiems bus netikėtai malonus siurprizas, galimybė patirti džiugaus atradimo džiaugsmą. Šypsenomis spinduliuojančios, pozityvumu trykštančios seserys Milda ir Teresė Andrijauskaitės nuostabiai dainuoja, groja ir kuria. Šiemet bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigiančios etnomuzikologės užaugo ir kasdien gyvena su muzika. Jų autorinė kūryba sujungia dainuojamosios poezijos, folkloro ir improvizacijos elementus.

Šioje programoje jos muzikuos kartu su Klaipėdos brass kvintetu, kuris, nepaisant solidžios biografijos, taip pat sugeba savo programas pateikti išradingai ir kūrybiškai. Sigito Petrulio vadovaujamas pūtikų kolektyvas noriai plečia savo repertuarą ir scenos partnerių ratą, visada yra atviras naujiems ir įdomiems sumanymams.

Koncerte skambės klaipėdiečių kompozitorių specialiai šiai programai sukurtos liaudies dainų aranžuotės folkloriniams balsams ir pučiamųjų kvintetui bei dueto „Baltos varnos“ kūryba. Renginyje dalyvaus ir perkusininkė Ingrida Spalinskaitė-Kurienė.

Liepos 17 d., antradienis, 20 val. „Be baimės, pilnas meilės“

“Daugelis dalykų, kuriuos mes norime pasiekti, neįvyksta todėl, kad mus sukausto mūsų pačių baimės ir abejonės, jos neleidžia mums pastebėti ir mėgautis tuo, kas vyksta aplinkui”, – sako pianistas ir kompozitorius Giedrius Nakas.

Vasaros ciklo koncerte „Be baimės, pilnas meilės“ jis pristatys savo naująjį albumą. Jis buvo įrašytas Niujorke 2017 m. spalio mėnesį, surinkus įspūdingą niujorkiečių džiazo muzikantų kolektyvą.

Albume skamba devynios G. Nako kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neo-soul, hiphopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis.

Koncerte Giedriaus scenos partneriais bus lietuvių atlikėjai, itin meistriškai kuriantys plataus spektro muzikines atmosferas: nuo jautrių, intelektualių ar maloniai hipnotizuojančių iki gaivališkos energijos pliūpsnių. Kartu jie siekia kokybiško skambesio, kuriuo tikisi paliesti klausytojus ir sukurti jiems įsimintiną vakarą.

Liepos 19 d., ketvirtadienis, 20 val. Klaipėda Piano Masters 2018 atidarymo koncertas „Invictus“

„Aš esu savo likimo valdovas, aš esu savo sielos kapitonas“ (iš Ernesto Williamo Henley’aus eilėraščio „Nenugalimas“)

Programos pavadinimą „Invictus“ („Nenugalimas“) pianistas Gintaras Januševičius pasiskolino iš Williamo Ernesto Henley’io poemos, kurios autorius tikėjo, jog kiekvienas esame „likimo valdovas ir savo sielos kapitonas“. Šioje programoje atliekami kūriniai yra tarsi simboliai euforijos ir pergalių, atėjusių po ilgų negandų metų.

Pianistas išgarsėjo 2004 metais, tapęs jauniausiu Monrealio tarptautinio konkurso finalininku. Dabar atlikėjas yra jau 15 tarptautinių konkursų prizininkas bei diplomantas, pasirodantis svarbiuose festivaliuose, grojantis su žymiausiais orkestrais, skambinantis rečitalius ir kamerinę muziką. Vokietijoje gyvenantis pianistas vadovauja konkursui „Hanoverio muzikos talentų birža“, pianistų konkursui Einbecker Klavierfrühling, žiemos pianistų akademijai Feuerwerk, skaito paskaitas ir veda atviras meistriškumo pamokas visame pasaulyje. 2017-ųjų vasarą startavo jo inicijuotas projektas Klaipėda Piano Masters, kurio novatoriškas požiūris į pianisto profesiją jau turi pasekėjų visame pasaulyje.

Liepos 24 d., antradienis, 20 val. „Jaël – širdžių karalienė“

„Jos balsas apgaubia kaip švelnus kašmyras saulėtą pavasario rytą”, – rašo OK Magazine apie populiariausią Šveicarijos vokalistę Jaël.

Klaipėdos kameriniam orkestrui teko laimė pernai su ja koncertuoti Šveicarijoje ir įrašyti kompaktinę plokšelę. Šių metų liepos pradžioje Jaël ir KKO pasirodys Montreux džiazo festivalyje Ženevoje, o mėnesio pabaigoje dainininkė pirmą kartą viešės Lietuvoje ir surengs pasirodymus KKS Vasaros koncertų cikle bei Kristupo vasaros festivalyje Vilniuje.

Jaël pelnė tarptautinį pripažinimą savitu dainavimo stiliumi, frazavimo lengvumu bei originalia crossover stiliaus kūryba. Muzikos kritikų nuomone, ji turi ypatingą dainų rašytojos intuiciją ir psichologinės lyrikos, kalbančios apie autentiškus išgyvenimus, kūrėjos talentą. Klausytojus iškart sužavi minkštas ir švelnus solistės balsas, jos muzika tiesiog skverbiasi nuo scenos, pripildo salę, palikdama erdvės minties skrydžiui.

Koncerte „Jaël – širdžių karalienė“ skambės originalios dainos iš Jaël CD Orkestra, kurių aranžuotes styginių orkestrui sukūrė Rimantas Giedraitis. Klaipėdos kamerinio orkestro muzikavimas jautriai ir skoningai papildys kerintį jos vokalą.

Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje, praneša organizatoriai.


  2018-06-25

  Vienas komentaras apie “Vasaros muzika parko estradoje”

  1. AvatarNijolė (IP: 78.61.175.206)

   Įsivaizduoju kas tomis dienomis dėsis mūsų kiemuose šalia koncertų salės. Kai vyksta koncertai, grįžus į namus nėra kur kieme statyti mašinų, nors už tai mokame.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt