P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Baseinas jau atidarytas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-26


Antradienį prieš vidurdienį vykusio oficialus atidarymo metu duotas startas naujojo Klaipėdos baseino veiklai. Visuomenę jis pakvietė nuo 16 val.

Trečiadienį baseinas jau dirbs 6-22 val. Toks darbo grafikas numatomas kasdien, kai baseine nevyks varžybos.

Atidarymo renginyje dalyvavęs Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis teigė, kad tai pirmas tokio dydžio baseinas, pastatytas per 29 metus – paskutinis buvo pastatytas 1989 m. Elektrėnuose.Techninį baseino projektą parengusios Olandijos kompanija “Slangen+Koenis International B. V” ir Lietuvos architektų biuro „Cloud architektai“ atstovai tikino, kad statybų kokybė yra puiki ir Klaipėda gali didžiuoti vienu iš moderniausių baseinų Europoje. Jame vienu metu gali lankytis iki 500 žmonių. Čia dirba apie 50 darbuotojų.

Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktorius Edis Urbanavičius pabrėžė, jog Klaipėdos baseinas šiuo metu bus ne tik regiono, bet ir visos Lietuvos pagrindiniu baseinu, tai bus pagrindinė vieta šalyje, kur galės vykti aukščiausio lygio varžybos.

Atidarymo juostelė buvo ne atnešta, o atplukdyta narų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Atidarymo ceremonijos metu jau spėta pagerinti ir Lietuvos plaukimo rekordą. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai, vaikinų iki 15 metų plaukimo komandos nariai savo amžiaus kategorijoje pagerino estafetės 4×50 m laisvu stiliumi rekordą, įveikę atkarpą per 1.38,70 min. (buvo 1.42,95 min.). Rekordą pagerino Daniil Pancerevas, Danielis Kvederis, Nojus Skirutis, Martin Tretjakas.

Prieš pat baseino atidarymą 16 val. prie jo būriavosi apie keletas dešimčių žmonių. Daugiausiai – vyresnio amžiaus. Taip pat buvo atėjusiųjų ir su vaikais.

Į pirmąsias sportines varžybas naujajame Klaipėdos baseine plaukikai rinksis birželio 28-29 d. – čia vyks atviras Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame laukiama per 350 Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos sportininkų. Į čempionatą žiūrovai bus įleidžiami nemokamai.  Vienu metu varžybas galės stebėti 500 žiūrovų, jei susidomėjimas bus didesnis, lankytojų srautai bus reguliuojami.

Birželio 28 d. žiūrovų laukiama 10-19.30 val., birželio 29 d. – 8.30-18.30 val.

Žadama, kad senjorai bei neįgalieji baseiną galės išbandyti nemokamai – savivaldybės lėšomis bus apmokėtos specialios programos. Senjorai nemokamai paplaukioti bus kviečiami rugpjūčio mėnesį, o nuo rugsėjo tiek senjorams, tiek neįgaliesiems bus organizuojami sveikatinimo užsiėmimai su treneriu. Norintys pasinaudoti šiomis galimybėmis kviečiami registruotis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure, su savimi reikia turėti pensininko arba neįgaliojo pažymėjimą. Registracija vyks liepos 2-25 d., grupės bus formuojamos į visus 2018 metų ciklus, vienam dalyviui skiriami 8 apsilankymai, kuriuos reikės išnaudoti per 1 mėnesį, kviečiami mokantys ir galintys plaukti asmenys. Dalyviams tereikės įsigyti baseino nario kortelę, kurios vienkartinis mokestis yra 2 eurai.

Planuojama, kad per šiuos metus programa galės pasinaudoti 396 senjorai bei neįgalieji.

Naujasis Klaipėdos baseinas (50 m) su sveikatingumo centru yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA. Centre integruotas 10-ies plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus. Šiame baseine pirmą kartą Lietuvoje panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios leidžia baseiną padalinti į kelias dalis. Baseino zonas galima atskirti varstoma sienele, todėl atskirose zonose gali skirtis net vandens temperatūra. Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leidžia reguliuoti baseino gylį, jį galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams.

Čia įrengta ir vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji pritaikyta profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje gali treniruotis iki 15 narų.

Taip pat yra įrengtas plaukikams ruošti skirtas treniruoklis – srautinė vonia su povandeninėmis kameromis plaukimo judesių tobulinimui.

Baseino su sveikatingumo centru statybos prasidėjo 2016 metų rugsėjo mėnesį. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 16,6 mln. eurų. 11,6 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 4 mln. eurų.


  2018-06-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt