P0

Kultūra

Kviečia į “Mobio Diko” spektaklio kūrybines dirbtuves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-27


Kaip jau skelbėme, liepos 27–29 dienomis į Klaipėdą sugrįžta 59-oji Jūros šventė.

Vienu svarbiausiu šventės akcentu šiemet taps bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, išsiskiriantis įspūdinga scenografija, autorine muzika ir emocine įtaiga, vaikus ir senjorus kviečia registruotis į kūrybines dirbtuves.

Spektaklio “Mobis Dikas” viena iš scenų, organizatorių nuotr.

Jūros šventės svečiai pirmieji išvys grandiozinę premjerą, kuri dar šiais metais aplankys Maltą, Veneciją, Kolumbiją. Ankstesni trupės spektakliai jau parodyti daugiau nei 150 kartų daugybėje pasaulio šalių.

„Spektaklis labai stiprus savo scenografija, muzika ir emocine įtaiga. Prie 20 profesionalių aktorių, tarp kurių italai, meksikiečiai, prancūzai, prisijungs ir klaipėdiečiai – jau nuo kitos savaitės lauksime vaikų bei senjorų registracijos į liepos 16-23 dienomis vyksiančias kūrybines dirbtuves. Jose kartu su italų režisieriumi mūsų žmonės taps spektaklio dalimi“, – pranešime cituojama „Klaipėdos švenčių“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

„Teatro dei Venti“ turi ilgametę socio-kultūrinių projektų patirtį, kuri padeda bendruomenei pažinti teatrą ir tapti jo dalimi. Šis spektaklis ne išimtis. Kūrybinės dirbtuvėse italų režisierius Stefano Tè kartu su asistentais dirbs su vietos bendruomene, integruodamas ją į spektaklį.

Hermano Melvilio romano pagrindu pastatytas įvairias disciplinas (teatrą, cirko meną, šokį, muziką) apjungiantis spektaklis „Mobis Dikas“ sujungia praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą bei tyrinėja specialias temas, aktualias nūdienai: migracija – kelionė, nepažįstamų kraštų stereotipai, drąsa peržengti nežinomas ribas, kad pasiektum trokštamą pakrantę, „kito“ ir „kitokio“ baimė, visuotinis susvetimėjimas. Judanti 13 metrų ilgio ir 7 metrų pločio platforma spektaklio metu transformuojasi į laivą, paskui – žuvį, taip atverdama žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį.

Spektaklis bus rodomas tris Jūros šventės vakarus – liepos 26, 27, 28 d. Klaipėdos piliavietėje. Projekto generaliniu rėmėju tapo klaipėdiečių kompanija „Seafish Trade“.

DĖMESIO!
Organizatoriai kviečia registruoti(s) vaikus (6-11 m.) bei senjorus į kūrybines dirbtuves ir prisidėti prie naujo spektaklio gimimo.
Registracijai reikia užpildyti anketą, nurodant savo asmens duomenis ir motyvaciją dalyvauti projekte.
Užpildytų anketų laukiama iki liepos 4 d. Atrinkti dalyviai bus informuoti liepos 9 d.

REGISTRACIJA https://goo.gl/UkJMNN


  2018-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt