P0

Verslas

Liepą atpigs šiluma

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-28


Šilumą Klaipėdai ir Gargždams tiekianti AB „Klaipėdos energija“ praneša patvirtinusi kainas liepos mėnesiui.

Teigiama, kad lyginant su birželiu, bendrovės klientams šilumos energija atpigs 5,4 procento ir viena kilovatvalandė kainuos 3,87 cento (ct/kWh) be pridėtinės vertės mokesčio. Pagrindinė kainos kritimo priežastis nurodoma sumažėjusios superkamos šilumos ir biokuro kainos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šiltuoju metų laiku mūsų bendrovė nedegina gamtinių dujų ir visą šilumos kiekį pagamina degindama biokurą. Taip pat ir kiti mieste veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai naudoja medienos žaliavą, išskyrus atliekas deginančią „Fortum Klaipėda“ jėgainę“, – cituojamas „Klaipėdos energijos“ finansų direktorius Kęstutis Jonkus.

Liepos mėnesio šilumos skaičiavimuose biokuro kaina sumažėjo kone 22 proc: šių metų pradžioje 1 tona biokuro kainavo apie 245 eurus, o šiuo metu biokuras perkamas už 167 eurus. „Klaipėdos energija“ biokurą įsigyja energijos išteklių biržoje „Baltpool“ iš mažiausią kainą pasiūliusių tiekėjų.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, šilumos kaina Klaipėdoje birželį buvo viena mažiausių Lietuvoje. Teigiama, kad tarp 50 šilumos gamintojų AB „Klaipėdos energija“ pagal šį rodiklį buvo trečia, nusileidusi tik Utenos ir Kauno energetikams.

 


  2018-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt