P0

Svarbu, Transportas

Per Jūros šventę veš nemokamai (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-28


Klaipėdos politikai išgirdo “Atviros Klaipėdos” pagarsintas abejones, jog jei jau norima leisti Jūros šventės metu autobusais važiuoti nemokamai, tai sprendime reikėtų numatyti, kad tokia lengvata galioja ne tik liepos 28-29 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį), bet ir liepos 27-ąją, penktadienį.

Miesto taryba ketvirtadienį nusprendė, kad per šią Jūros šventę autobusais bus galima važiuoti nemokamai.

Prieš Savivaldybę susirinkusios keturios senjorės su plakatais reikalavo, kad pensininkai turėtų galimybę autobusais važiuoti nemokamai jau nuo išėjimo į pensiją, “kaip kituose miestuose”. Martyno Vainoriaus nuotr.
Pasisakė ir visuomenė

Dėl sprendimo projekto prieš Tarybos posėdį visuomenės atstovai išreiškė savo nuomones ir mažame pikete, ir iš Klaipėdiečių tribūnos.

Prieš Savivaldybę susirinkusios keturios senjorės su plakatais reikalavo, kad pensininkai turėtų galimybę autobusais važiuoti nemokamai jau nuo išėjimo į pensiją, “kaip kituose miestuose”.

“Nemažai pensininkų dabar tiesiog nesulaukiama lengvatų. Lietuvos pensininkų susivienijimo vadovė Aldona Marija Gedvilienė buvo rašiusi tokį prašymą, gavo atsakymą, kad nėra lėšų, o dabar Jūros šventei be problemų atsiranda”, – sakė pikete dalyvavusi senjorė Gertrūda.

“Noriu, kad šiuo klausimu būtų bendras sutarimas tiek pozicijos, tiek opozicijos dėl tokio klausimo. Maloniai kviečiu palaikyti šią iniciatyvą, bet užkliuvo vienas dalykas – kodėl konkrečiai ji atsiranda likus plius minus pusei metų iki savivaldos rinkimų, o ne, pavyzdžiui, pernai”, – iš Klaipėdiečių tribūnos sakė studentas Liutauras Barčkus.

“Artėja rinkimai ir žaidžiami negražūs politiniai žaidimai. Nemanau, kad reikia skirti 50 000 šventei. Miestas turi turėti prioritetus. Senjorai juk prašė lengvatų kaip Šiauliuose, bet sakė, kad nėra pinigų. Prašau nepalaikyti šio sprendimo. Prioritetai juk yra ir vaikai. Lilija Petraitienė siūlė vaikus vežti nemokamai. Ką pasakė? Dabar dar ir reklama naujai frakcijai, kuri siūlo papildomą dieną vežti nemokamai”, – iš tribūnos sakė seniūnaitė Virginija Jurgilevičienė.

Pateikė pasiūlymą

Iš pradžių miesto Tarybose komitetams buvo teikiamas svarstyti projektas, pagal kurį autobusais būtų galima važiuoti tik liepos 28-29 dienomis. Tada “Atvira Klaipėda” paviešino klaipėdiečio abejones, ar tai nesukels sumaišties, nes Jūros šventė prasideda jau penktadienį, liepos 27-ąją.

Pirmosios nepriklausomos miesto tarybos narių frakcija birželio 21-ąją pateikė siūlymą vežti keleivius ir pirmąją šventės dieną. Tam papildomai reikės 26 tūkst. eurų. Tokiam pasiūlymui pritarė ir Savivaldybės administracija.

Transporto straipsnių vidus kompas

Šeštadienis ir sekmadienis atsieis 48 057 eurus, tad visa kompensacija VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) sudarys 74 tūkst. eurų. – tiek reikės sumokėti vežėjams už ridą.

Svarstant klausimą Nina Puteikienė teiravosi, iš ko susidaro finansų poreikis.

“Skiriasi darbo diena ir savaitgaliais. Skaičius sudaro patiriamos sąnaudos ir atimamos pajamos už terminuotus bilietus”, – aiškino Savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus, pabrėžęs, kad sukaupus patirties ateityje ketinama pasitvirtinti konkrečią tvarką, kai elgtis tokiais atvejais.

Anot jo, pagrindinis tikslas yra, kad kuo daugiau vairuotojų persėstų į viešąjį transportą. Kad tai paskatinta tokį elgesį, esą rodo ir Vilniaus bei Kauno patirtis. Pabrėžiama, kad už keliones maršrutiniais taksi mokėti reikės.

KKT direktorius Gintaras Neniškis aiškino, kad dabar svarstoma, kaip padaryti, kad nesusipratimų būtų kuo mažiau, nes Vilniaus ir Kauno pavyzdžiai rodo, jog  žmonės vis tiek bando pažymėti bilietus, tad elektroninius komposterius bus bandoma estetiškai uždengti.

“Jei kas visgi pasižymės kartinius bilietus, planuojame kompensuoti”, – sakė G. Neniškis.

Netrūko politinių aistrų

Prasidėjus diskusijoms ir pasisakymams N. Puteikienė klausė, bet nesulaukė atsakymo, kodėl toks sprendimas “viduryje metų atsirado, prieš rinkimus”.

“Laukiu krokodilo ašarų dėl 74 tūkstančių eurų. Praėjusį mėnesį pagailėjote tūkstančio, kad būtų kompensuojama ir būtų nemokama Vakarų Lietuvos dainų šventės mokinukų nakvynė. Dabar neplanavę, metate pinigus. Reikėjo pernai Strateginiame plane įtraukti, apsvarstyti su bendruomene. Šis sprendimas panašus į priešrinkiminę kombinaciją, spekuliuojant tuo, kad bus patogiau, mažiau taršos. Jei ją norėtumėte mažinti, nekirstumėte medžių Pamario gatvėje ir ten leistumėte nemokamus autobusus vasarą”, – dėstė N. Puteikienė.

“Leidote nemokamai praėjusį mėnesį NATO kariams važiuoti, tokia didelė gėda buvo, tai dabar reabilituojatės klaipėdiečių akyse. Pagaliau liberalai pradėjo žiūrėti per socialinę prizmę, kviečiu balsuoti už”, – sakė Viačeslavas Titovas.

“Kas galima Jupiteriui, tad negalima jaučiui. Kalbu apie mano pradinuko bilieto idėją. Simono Gentvilo rinkimų kampanijai nepagailėjo 1 euro būsto nuomos verslo liudijimams. Išėjo į Seimą, atšaukė. Aš ne prieš, viskas šaunu, bet padarome neskaniai. Nina teisi – dainų šventės vaikams liepėme susimokėti. Dabar pastatyta į tokią poziciją, ar būsime geri, ar ne. Aš balsuočiau, jei taip bus kiekvieną Jūros šventę, o kitu atveju tai bus vienkartinė politinė akcija, piaro tikslais”, – sakė Lilija Petraitienė.

Alfonsas Vildžiūnas teigė esantis prieš tokį sprendimą, nes jis esą sukelia problemų viešajam transportui, yra biudžeto išlaidos.

“Tai provincialus noras ne būti, o atrodyti”, – teigė Alfonsas Vildžiūnas.

“Matome, kad negerai su automobilių parkavimu per Jūros šventę, bet ar tinkamas toks siūlymas? Ar bus daugiau autobusų? Ar nesigaus, kad važiuos kaip silkės bačkoje ir keiksnosis žmonės, kad netelpa? Kai opozicija teikia pasiūlymus, tai būtina pateikti šaltinius, iš ko nuimsi, koreguoti strateginius planus, o čia nieko nereikia”, – dėstė Arūnas Barbšys.

Tuo metu Valdemaras Anužis siūlymą vadino “racionaliu, protingu sprendimu”.

“Atsiprašau, kad pateikiau tokį pasiūlymą, nesitikėjau, kad kils tokios aistros, lyg biudžetą iš esmės perskirstytume. Man visada atrodė, kad Jūros šventė tris dienas vyksta, o ne dvi”, – pareiškė Vytautas Čepas.

“Mane žeidžia tokie pasisakymai apie rinkimus. Žmonės dirba ne dėl rinkimų. Lygiai tą patį darytumėte, būdami mūsų vietoje. Gruodį ir sausį tikriausiai nebus galima nieko priimti, nes viskas rinkimams? Tačiau pritariu, kad turi būti sukurta aiški sistema”, – sakė Arvydas Cesiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu Vaida Žvikienė paprašė Savivaldybės administracijos išanalizuoti ir kitais metais įvairiomis valstybinėmis šventėmis galimybę važiuoti nemokamai.

15 miesto Tarybos narių balsavus už, penkiems prieš (L. Petraitienė, Rimantas Didžiokas, A. Vildžiūnas, Mindaugas Gylys), trims susilaikius (Artūras Razbadauskas, Arūnas Barbšys ir Laisvūnas Kavaliauskas) siūlymui buvo pritarta.

Tačiau N. Puteikienė ir A. Barbšys pasiūlė įvertinti tokio sprendimo teisėtumą, nes jis esą gali būti priimtas padarant procedūrinius pažeidimus.


  2018-06-28

  2 komentarai “Per Jūros šventę veš nemokamai”

  1. AvatarAistė (IP: 88.119.116.36)

   Uij jie ne tik mokinukų nakvynei per dainų šventę pagailėjo pinigėlių. Jie pagailėjo ir vandens dainų šventės dalyviams prie +30 laipsnių karščio. Bet organizatoriai gėlių vieni kitiems nepagailėjo. Gėda! Mes daugiau dainų šventėje nedalyvausim.

  2. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   Blogiau negali būti, valdžia neturi strategijos, Ji elgiasi kaip laivas, kuris yra praradęs orientaciją. Jūros šventė su nemokamu miesto transportu neišgelbės

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt