P0

Sveikata

Neeksperimentuokite dėl grožio: pasekmės gali būti liūdnos (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-02


Sveikatos sutrikimai, sudarkytas veidas – su tokiomis problemomis susiduria pigesnėmis odos jauninimo paslaugomis susigundžiusios moterys.

Lūpų putlinimo ar veido injekcijų meistrėmis leidžia sau vadintis vis daugiau abejotinos kvalifikacijos „grožio specialistų“, nes Lietuvos įstatymai to nedraudžia.

Tačiau medikai perspėja nepasikliauti skambiais reklaminiais šūkiais internete, ypač kai pasirenkamos invazinės odą jauninančios ir raukšles lyginančios procedūros – tokių eksperimentų pasekmės gali būti labai liūdnos.

„Būtina išmanyti žmogaus anatomiją, itin tiksliai nustatyti taškus injekcijoms. Dėl to medikai profesionalai nuolat tobulinasi ir gilina žinias Lietuvoje ir užsienyje”,- sako A. Bagdonė.
Pasekmės – visam gyvenimui

„Clinicus Klaipėda“ dermatologė Agnė Bagdonė perspėja moteris apie pavojingą riziką, kai pasirenkamos nekvalifikuotų kosmetologų paslaugos.

„Deja, bet dažnai po skambiais „grožio meistrų“ pavadinimais slepiasi trumpus kursus išklausę asmenys, eksperimentuojantys su moterų veidais. Ne kartą po apsilankymų pas abejotinos kvalifikacijos „lūpų putlinimo specialistę“ ar „veido injekcijų profesionalę“ teko šalinti rimtas problemas“, – sako specialistė.

Medikė prisimena ne vieną sudėtingą atvejį, kai, pvz., moteris nuėjo pas kosmetologę į namus pasiputlinti lūpų hialurono rūgštimi. Po procedūros ant lūpų susidarė guzai. Neaišku, kokia specialistė procedūrą atliko, kokį iš tikrųjų produktą suleido.

“Tokiais atvejais tenka taikyti specialų gydymą. Kartais aplaidus tokių grožio meistrių darbas sukelia visam gyvenimui liekančias pasekmes. Tokios istorijos skatina naujų mitų atsiradimą, neva injekcijos ir grožio procedūros yra žalingos. Kai jas atlieka patyrę ir kvalifikuoti medikai, saugumas ir patikimumas yra garantuotas”, – sako medikė.

Neaiškus teisinis reglamentavimas

Nuo šių metų liepos 2 d. iš kosmetiko ar kosmetologo rengimo studijų programų išbraukiami mezoterapijos ir daugiafunkcinės odos priežiūros moduliai. Naujus apribojimus profesinėms mokykloms, ruošiančioms kosmetologus, nustatė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nors SAM oficialiai išaiškino, kad minėta veikla – ne kosmetologų kompetencija, tačiau aiškaus reglamentuoto teisinio draudimo nėra jau dirbantiems grožio specialistams.

Dermatologė A. Bagdonė mano, kad sugriežtinus reikalavimus ir teisiškai reglamentavus tvarką kiltų mažiau problemų, kai žmonės renkasi grožio specialistą. Maža to, prireikus būtų suteikta teisė reikalauti atsakomybės už netinkamai atliktas procedūras.

Procedūras turi parinkti specialistai

Gydytojos A. Bagdonės teigimu, odos jauninimo procedūras atliekantis specialistas privalo turėti specialių medicininių žinių ir patirties.

„Būtina išmanyti žmogaus anatomiją, itin tiksliai nustatyti taškus injekcijoms. Dėl to medikai profesionalai nuolat tobulinasi ir gilina žinias Lietuvoje ir užsienyje. Be to, procedūros turi būti atliekamos steriliai ir saugiai – deja, šių reikalavimų laikosi ne visi grožio specialistai. Kai kurie leidžia pačioms moterims pasirinkti draugių patirtimi paremtas injekcijas. Nors ko reikia konkrečiai moteriai, turi spręsti ne ji pati, o medikas“, – įspėja A. Bagdonė.

Gydytoja taip pat perspėja, kad sveikatai kenkia ne tik nekvalifikuoto specialisto darbo vaisiai, bet ir per dažnos procedūros.

„Jeigu grožio meistru save vadinantis specialistas teigia, kad botulino injekcijas galima kartoti dažniau nei kas keturis mėnesius – tai signalas susirūpinti. Per dažnai kartojamos procedūros su šiuo jauninamuoju preparatu gamina antikūnus ir ilgainiui botulino injekcijos tampa tiesiog nebeveiksmingos“, – sako medikė.


2018-07-02

3 komentarai “Neeksperimentuokite dėl grožio: pasekmės gali būti liūdnos”

  1. Net nesuvokiama, kaip galima ryztis tokioms proceduroms pas medicininio issilavinimo neturiancius “specialistus”. Galbut taupumo sumetimais? Tikrai nesuprantu kaip tokias proceduras gali atlikineti tiesiog namuose ar kosmetologiniame kabinete. Juk tai labai daug ziniu reikalaujancios intervencijos, kurias atlikti gali tik kvalifikuoti plastikos chirurgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt