P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

“Lietuva” išvyko į šimtmečio kelionę

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-03


Antradienio vakarą istorinė jachta „Lietuva“ iš Dangės upės išplaukė į pirmąją modernios Lietuvos šimtmečiui skirtą kelionę po kaimyninių šalių uostus.

Pirmoji įgulos stotelė – Gdanskas, kur liepos 6-ąją visi vietos lietuviai kviečiami sugiedoti himną.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vėliau, liepos 15-ajai bus plaukiama į Taliną, iš kurio jachta grįš į Klaipėdą sudalyvauti Jūros šventėje. Rugpjūčio 19 d. bus aplankyta Ryga. Jachtos plaukimas yra suplanuotas taip, kad ji atvyktų į tuose uostuose vyksiančias šventes.

Jachta kartu plukdo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto parengtą parodą, kaip Klaipėdoje minėta Vasario 16-oji, kuri bus eksponuojama šalia laivo.

Atėjusieji prie jachtos uostuose ant specialių atvirlaiškių galės rašyti linkėjimus Lietuvai ir Klaipėdai, kurie bus pargabenti į uostamiestį.

Žygiuose jachtos įgulą sudarys klubo „Ostmarina“ nariai ir dar po kelis kiekvienam žygiui atrinkus savanorius. Kartu su kapitonu Valerijumi Bogunu į Gdanską išplaukė savanoriais tapę Malvina Juozaitytė, Gražvydas Jukna, Deivis Bilkštis ir Tomas Balčytis. Turėjo būti ir dar vienas savanoris, tačiau su juo antradienį kelionės organizatoriams nebepavyko susisiekti.

“Jaudinuosi labai iš tikrųjų ir džiaugiuosi, kad dalyvausiu šiame istoriniame plaukime”, – prisistatydama sakė M. Juozaitytė.

Labai besidžiaugiantis, kad pateko į įgulą, sakė ir T. Balčytis.

“Tikiuosi, kad pamatysiu tai, ko dar nesu matęs gyvenime, jei labai patiks, gal kažką gyvenime pakeisiu, tapsiu buriuotojas”, – sakė jis.

“Nusišypsojo laimė, atrinko konkurso būdu žuvų šerti”, – juokavo D. Bilkštis.

“Man čia tiek daug naujų žodžių, kaip kad “kadetas”. Labai džiaugiuosi. Susitiksim liepos 9 dieną, daugiau papasakosiu”, – sakė G. Jukna.

Maitinimu šios kelionės metu rūpinsis Vaida Juodzevičiūtė, įgulos naujokė.

Šio etapo įgulos nariais dar tapo Vicentas Songaila, Edmundas Stonkus ir Juozas Gvazdaitis.

“Lietuvą” išlydėjo ir Klaipėdos meras, įteikęs įgulai miesto vėliavą ir knygą, pagal kurią parengta minėtoji paroda, o choras “Cantare” sudainavo dainą “Išplauks, mano laivas išplauks”.

INFORMACIJA

Jachtos „Lietuva“ maršrutą sudarys penki etapai:

Klaipėda – Gdanskas – Klaipėda (07.03–07.08).

Klaipėda – Talinas (07.10–07.15 ), įgulos keitimas.

Talinas – Klaipėda (07.15–07.18).

Klaipėda – Ryga (08.15–08.19), įgulos keitimas.

Ryga – Klaipėda (08.20–08.23) 

ISTORIJA

„Lietuva“, vienintelė iš trijų jachtų, 1989 metais dalyvavusių laisvės žygyje ,,Lietuvos garbei ir vienybei“, vis dar dalyvauja tarptautinėse regatose ir ugdo jaunuosius buriuotojus. 

,Lietuva“ – pirmoji lietuvių jachta, apiplaukusi pasaulį ir nešusi žinią apie atgimstančią Lietuvos valstybę. Nuo 2004 metų laivas kasmet dalyvauja pasaulinėse burlaivių regatose ,,The Tall Ships Races“ ir ne kartą iškovojo prizines vietas, reprezentuoja Klaipėdą ir šalį asociacijos ,,Baltic Sail“ renginiuose. Jachtoje buriavimo praktikos sėmėsi daugiau nei 1000 buriuotojų – daugiau nei pusė visos Lietuvos buriuotojų bendruomenės. Kasmet laive patirties įgauna apie 15-25 buriavimo naujokų.

Sugrįžusi iš žygio jachta bus kapitaliai remontuojama. 


  2018-07-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt