P0

Kriminalai ir nelaimės

Ramzį nušovęs Arvydas Komskis lieka kaltas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-03


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį  neskundžiamu sprendimu atmetė ir Tauragės rajono, ir Klaipėdos apygardos teismų už pasieniečių šuns Ramzio nušovimą nuteisto Arvydo Komskio skundą.

Anot LAT pranešimo, byloje nustatyta, kad nuteistasis, būdamas medžiotojų klubo narys, medžioklės metu Pagėgių rinktinės saugomame pasienio ruože, miško kelyje su legaliai laikomu užtaisytu graižtviniu šautuvu tykojo žvėries. Pastebėjęs keliu bėgantį šunį, turintį specialią žymą – liemenę su specialiais skiriamaisiais ženklais ir atšvaitais, tyčia – negailestingai ir be jokios pateisinamos priežasties – šovė į jį. Dėl daugybinių sužalojimų gyvūnas, kuris kartu su kinologu persekiojo iš įvykio vietos pabėgusius du asmenis, žuvo.

Teismai konstatavo, kad nuteistasis žiauriai elgėsi su gyvūnu ir nušaudamas jį Pagėgių rinktinei padarė 8081,91 Eur turtinę žalą.

Kasaciniu skundu nuteistasis prašė panaikinti pirmosios ir apeliacinės instancijų teismų sprendimus ir baudžiamąją bylą nutraukti. Pasak nuteistojo, teismai, manydami, kad šunį buvo galima išgąsdinti iššovus į orą, neįvertino, kad, iššovus į orą, šuo galėjo susierzinti ir jį užpulti. Šūvis į šunį esą buvo vienintelis būdas išvengti padarinių jo gyvybei ir sveikatai.

A. Komskio tvirtinimu, buvo realus pagrindas gintis nuo gyvūno, jis teigė neturėjęs tyčios nužudyti šunį, o tik gynęsis, t. y. veikė būtinojo reikalingumo sąlygomis.

Pirmosios instancijos teismas paskyrė A. Komskiui 5498,36 Eur baudą ir priteisė atlyginti Pagėgių rinktinei 8081,91 Eur turtinę žalą. Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti tokį sprendimą.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija, kurią sudarė Audronė Kartanienė, Eligijus Gladutis ir Rima Ažubalytė, nurodė, kad Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų nebuvo nustatyta, įrodymai vertinti tinkamai, teismų išvados yra teisingos ir pagrįstos.

Kolegija pažymėjo, kad Klaipėdos teismas kruopščiai išnagrinėjo nuteistojo iškeltas versijas ir motyvuotai bei įtikinamai jas atmetė.

LAT nurodė, kad žemesnės instancijos teismai pagrįstai nustatė, jog įvykio metu miško keliuku ristele bėgantis ir pėdsakais sekantis pasieniečių tarnybinis šuo A. Komskiui ar kitiems asmenims jokio realaus ir akivaizdaus pavojaus nekėlė.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-07-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt