P0

Kultūra

Jūrų muziejus kviečia prie “Meridiano”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-04


Ketvirtadienį, liepos 5 dieną 12 val. Lietuvos jūrų muziejus kviečia į meninės instaliacijos atidarymą “Susižadėję su jūra II. Kriauklės”.

Tai – jau antroji muziejaus instaliacija, įrengta 20 pėdų jūriniame konteineryje Klaipėdoje prie burlaivio „Meridianas“. Subtiliai dekoruotame konteineryje pristatoma edukacinė meno platforma, interpretuojanti muziejaus eksponatus. Pernai lankytojai susipažino su unikaliu tiek savo išvaizda, tiek savo istorija Venecijos dožų galeros „Bucentauro“ modeliu.

Alfonso Mažūno nuotr.

Muziejaus  pranešime spaudai sakoma, kad šiemet modernia kalba prakalbinama jūrų moliusko Australijos trimitininko kriauklė. Tai viena didžiausių kriauklių pasaulyje, užauganti iki 90 centimetrų ilgio ir kartu su moliusku sverianti net iki 18 kg. Apie tokio dydžio kriauklę svajoja kiekvienas kolekcionierius, nes paprastai jos siekia tik apie 25 cm.

Parodos kūrėjas – režisierius Justas Tertelis teigia, kad konteineris – tai lyg kriauklės vidus, į kurį patekę lankytojai kviečiami įsiklausyti į save ir į juos supančią aplinką. Jie patenka į povandeninį pasaulį. Menininkas instaliaciją konstruoja taip, kad lankytojai joje mėgintų atrasti savo individualų santykį su Baltijos jūra, pasaulio vandenynu, o galbūt net permąstytų savo elgesį su juos supančia aplinka. Paroda praturtinta ir naujausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios padeda prakalbinti nebylų muziejaus eksponatą.

Edukacinės meno platformos „Susižadėję su jūra II“ lankymas nemokamas. Lankytojai laukiami trečiadienį – sekmadienį 11 – 19 val.

Ji įgyvendinta remiant Klaipėdos miesto savivaldybei, krovinių kompanijai “Bega”, UAB „Arijus“, UAB saugos tarnyba „Argus“.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-07-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt