P0

Sveikata

Kūdikius iki pusės metų patariama tik žindyti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-04


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai“, kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai. Gydymo įstaigos kviečiamos dalintis leidiniu su visomis mamomis ir taip padėti joms pasirūpinti savo kūdikiais.

Pasak SAM Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus, Žindymo skatinimo komiteto pirmininko Audriaus Ščeponavičiaus, šiandien medikai neabejoja ilgalaikio žindymo privalumais. Tačiau daugeliu atveju mamoms vis dar trūksta informacijos apie jo naudą, o kartais gaudamos daug skirtingos informacijos mamos tiesiog negali atsirinkti, kokia informacija pasitikėti.

„Ilgalaikis žindymas – tai visavertė kūdikio mityba, apsauga nuo lėtinių neinfekcinių ligų ateityje, imuninės sistemos stiprinimas, tvirtas emocinis ryšis tarp kūdikio ir motinos. Tai duota gamtos, patikrinta tūkstantmečiais, tačiau, deja, kartais dėl gyvenimo tempo ar madų vėjų, reklamos įtakos, bandoma nepaisyti ilgos žmonijos patirties“, – SAM pranešime cituojamas A. Ščeponavičius.

Siekiant užtikrinti optimalų kūdikių augimą, vystymąsi ir sveikatą Pasaulio sveikatos organizacija visose šalyse rekomenduoja pirmus šešis gyvenimo mėnesius kūdikius tik žindyti. Sulaukus 6 mėnesių kūdikiams turi būti pradėtas duoti ir papildomas maistas, o žindymas gali būti tęsiamas iki 2 metų ar ilgiau.

„Yra nuomonių, kad kūdikius papildomu maistu reikėtų pradėti maitinti ankščiau, siekiant išvengti alergijos maistui, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tam turi būti aiškios medicininės indikacijos ir sprendžiama kiekvienu atveju individualiai. Sveiki vaikai papildomai turėtų būti pradėti maitinti tik nuo 6 mėn. amžiaus“, ‒ teigia SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyr. specialistė, Žindymo skatinimo komiteto pirmininko pavaduotoja Ieva Gudanavičienė.

Siekiant saugoti kūdikių ir mažų vaikų sveikatą ir įgyvendinti kūdikių žindymo skatinimo iniciatyvas Lietuvoje, dar 2004 m. patvirtintos Stacionarių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vertinimo pagal naujagimiams palankios ligoninės reikalavimus laikinosios taisyklės. Kurios vėliau buvo koreguotos pagal pasikeitusius reikalavimus.

„Būtent pirmomis dienomis po gimdymo gydymo įstaigose mamos įgytos žinios apie žindymą, jo įtaką vaikelio raidai, dažniausiai nulemia žindymo trukmę“, – įsitikinusi SAM Motinos ir vaiko sveikatos skyriaus vedėja, Žindymo skatinimo komiteto narė Aušrutė Armonavičienė.

Gydymo įstaigos kviečiamos atsisiųsti leidinį „Sėkmingo žindymo žingsneliai“ ir dalintis juo su mamomis.


  2018-07-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt