Unikaliais laiveliais norėtų plaukioti plačiau

Svarbu, Transportas
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-07-04

Jau porą mėnesių Dangės upėje unikalų elektrinį laivelį pasiplaukiojimams nuomojančios UAB „Popa LT” vadovas, klaipėdietis Tomas Vėlius norėtų plaukimų maršrutą pratęsti iki Klaipėdos universiteto Botanikos sodo.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius tikina labai palankiai žiūrintis į tokią iniciatyvą, tačiau verslininkams reikia gauti Lietuvos transporto saugos administracijos išaiškinimą, kaip traktuojama tokia neįprasta transporto priemonė. Jei ji visgi būtų laikoma varikliniu vandens transportu, tai jis gali plaukti tik oficialiais vidaus vandens keliais. Dangės upėje toks ruožas yra tik iki Liepų gatvės tilto.

„Yra planai ateityje pratęsti vandens kelią ir iki Botanikos sodo”, – sakė O. Mariničius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

T. Vėlius „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad į Lietuvos transporto saugos administraciją išaiškinimo kreipsis jau artimiausiu metu. Verslininko teigimu, įmonė kol kas turi tik vieną tokią transporto priemonę, vadinamą „PoPa Boat“, tačiau jau artimiausiu metu ketinama pasigaminti ir antrą.

„Dangės upėje paslaugas teikiame jau porą mėnesių. Esama paklausa tenkina, tačiau norisi, kad klientai galėtų plaukti toliau. Laivas po vieno pakrovimo gali plaukti iki 8 valandų, tačiau nuomojame maksimaliam 4 valandų terminui. Vienos valandos palaukimo kaina – 20 eurų”, – pasakojo T. Vėlius.

Pasak jo, įmonė kaip startuolis turi planų plėstis pasauliniu mastu. Jo vizijoje – tokių laivelių nuoma panašiu kaip „City Bee” automobilių principu.

„Išsinuomoji mobiliuoju telefonu, nuplauki upe, kur tau reikia išvengdamas transporto spūsčių, prisišvartuoji, palieki ir eini”, – apie viziją sakė verslininkas.

Apie jo kūrinį pirmą kartą buvo pranešta pernai vasarą. Pranešime teigta, kad T. Vėlius jį savo rankomis sukonstravo vienoje iš miesto garažų bendrijų.

„Pasaulis juda aiškia linkme – ekologiško transporto link, greitai didesnė dalis automobilių bus varomi elektra, o apie vandens transportą kalbama mažiau. Taip ir gimė idėja sukurti šį laivelį, ja patikėjo mano dėdė ir krikšto tėvas Žilvinas Giga, kuris ir sutiko man padėti įgyvendinti šį projektą nuo pat pradžių, visapusiškai rėmė. Turėjau aiškią viziją, tačiau nė trupinėlio patirties darant ką nors panašaus, todėl teko daug mokytis: kaip iš stiklo pluošto gaminti korpusą, kaip išgauti formas, tvirtinti detales. Klausiau patarimų žmonių, kurių darbas susijęs su laivais, žiūrėjau pamokas internete. Gamybos procesas buvo sunkus, ne kartą jaučiausi atsidūręs aklavietėje, tačiau didžiulis noras ir artimųjų palaikymas suteikė jėgų susidoroti su iššūkiais, kurie atrodė neišsprendžiami“, – tada pasakojo T. Vėlius.

„PoPa Boat” jis vadino „valtimi, tik uždengta permatomu stogu, kurios nereikia irkluoti, ar vandens dviračiu, kurio nereikia minti”.

Laivelio viduje yra įrengti minkšti krėslai 5 asmenims, iš organinio stiklo pagamintas stogas apsaugo nuo vėjo ar lietaus, bet neatima galimybės gėrėtis aplinka. Teigiama, kad elektros variklis yra mažos galios, tad laivelis yra lėtaeigis, tačiau manevringas.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Rimantą Taraškevičių įsiutino savivaldybės darbo tempai

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių. Kas ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Miestas

KU botanikos sodas vėl kviečia į „Pavasario alasą“

Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodas gegužės 17–ąją, Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse, kviečia lankytojus nuo 14 val. ne tik nemokamai ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Transportas

Transporto saugos administracija nepagrįstai nuskriaudė „Gargždų geležinkelį“

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija išnagrinėjo bylą dėl Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) sprendimo, kuriuo nuspręsta UAB ...
2024-03-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This