P0

Fotoreportažai, Kultūra

Atidarė nemokamą jūrinę meninę instaliaciją

Gabrielė Ruočkutė
2018-07-05


Ketvirtadienio vidurdienį  šalia „Meridiano“ stūksantis 20 pėdų jūrinis konteineris atvėrė duris į meninę instaliaciją „Susižadėję su jūra II. Kriauklės“.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jau antrus metus iš eilės, subtiliai dekoruotame jūriniame konteineryje menines instaliacijas klaipėdiečiams pristato Lietuvos jūrų muziejus.

Šiemet modernia kalba, pasitelkiant 3D instaliacijas ir garso efektus, “prakalbinta” jūrų moliusko – Australijos trimitininko kriauklė. Tai – viena didžiausių kriauklių pasaulyje, užauganti iki 90 centimetrų ilgio ir kartu su moliusku sverianti net iki 18 kg.

Konteinerio atidarymo ceremonija, prasidėjusi užliūliuojančia ypatingo kriauklės instrumento skleidžiama melodija, tęsėsi pasveikinimo žodžiais.

Lietuvos Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė savo kalboje visus perspėjo, kad konteineryje nebus galima paliesti rankomis eksponatų ar natūraliai pamatyti, tačiau juos bus galima pajusti.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė portalui „Atvira Klaipėda“ pridūrė, kad norėtų, jog iš šio konteinerio kiekvienas išeitų pasikeitęs.

„Noriu, kad žmonės išsineštų suvokimą, kad jie tikrai nėra asfalto vaikai, kadangi visi mes esame gamtos vaikai. Gamtinės aplinkos pažinimas per unikalius dalykus leidžia susitapatinti, suasmeninti tą santykį su jūra ir su gamta. Taip pat asmeniškai labai norėčiau, kad kiekvienos tokio konteinerio turinys ne tik klaipėdietį, bet ir Klaipėdos svečią priverstų susimąstyti, kokią šalia turime dovaną – jūrą”, – sakė ji.

Klaipėdos uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus juokavo, kad iš tikrųjų nebepamena, kada paskutinį kartą klausėsi kriauklėje slypinčio ošimo, kadangi dažniausiai darbe prie ausies būna telefonas.

Nors į instaliacijos atidarymą negalėjo atvykti pats jos kūrėjas – režisierius Justas Tertelis, jis patekusius į konteinerio vidų kviečia pajusti, kad konteineris – tai lyg kriauklės vidus.

Visiems lankytojams netgi rekomenduota prieš įžengiant į konteinerį nusiauti batus, nes, pasak renginio organizatorių, tik savo pėdomis jusdami smėlį, pajusime tikrą asmeninį santykį su viduje gyvenančia kriaukle.

Tarp pirmųjų lankytojų, iš konteinerio išlindusių į dienos šviesą, buvęs Algirdas Stankevičius neslėpė susižavėjimo ką tik matytu bei girdėtu reginiu.

„Nors akys dabar ir šiek tiek merkiasi nuo dienos šviesos, viduje esanti aplinka veikia labai raminamai. Žinoma, erdvė apribota, kažkokių stebuklų nepadarysi, tačiau tai, ką mačiau, yra nauja aplinka, neįprastas įvaizdis – įdomu ir patrauklu“, – sakė vyras.

Jis netgi pasidalino ypatinga kriauklės atsiradimo istorija.

„Pasakojama, jog kažkada mažas lietaus lašelis danguje iš sielvarto dejavo žilajam vandenynui, kad jis toks mažas, nieko negali padaryti, o vandenynas didelis, beribis. Tada žilasis vandenynas pasakė: gerai, tu nukrisi į vandenį ir tapsi perlu, tu valdysi pasaulį, dar daugiau – tu valdysi moterį. Taip atsirado perlas, taip atsirado kriauklė“, – svajingai pasakojo vyras.

Ką tik „kriauklės viduje“ apsilankiusi Vida taip pat išėjo apimta panašių jausmų.

„Ten viskas labai įdomiai padaryta, įspūdis labai geras. Iš tikrųjų, sulaukiau to, ko ir tikėjausi“, – sakė moteris.

Pernai ypatingą lankytojų smalsumą sukėlęs konteineris pristatė unikalų Venecijos dožų galeros „Bucentauro“ modelį.

Edukacinės meno platformos „Susižadėję su jūra II“ lankymas nemokamas. Lankytojai laukiami nuo trečiadienio iki sekmadienio 11 – 19 val.


  2018-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt