P0

Regionas

Neringoje – muzikos ir ekologijos festivalis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-05


Kiekvieną vasarą Nidoje ir Juodkrantėje vykstantis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“ vėl sujungs skirtingus muzikos žanrus ir kultūras. Liepos 6-13 d. pianistas Rokas Zubovas su būriu kitų muzikantų kviečia į XIV renginį, kuriame susitiks klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjai iš visų trijų Baltijos šalių, Prancūzijos ir Belgijos.

Festivalio organizatoriai siūlys pakeliauti po skirtingus pasaulio kraštus, parodydami, kaip puikiai vienoje scenoje dera Čiurlionis, japoniškas šokis ir elektroninė muzika. Savaitę truksiantis festivalis prasidės liepos 6 d. nemokamu koncertu, skirtu Lietuvos valstybės dienai. Jo metu bus skiriamas didelis dėmesys pamario krašto filosofui Vydūnui.

„Šiemet yra paskelbti Vydūno metai. Jo žodžiai apie kūrybingumą ir išlikimą mums atrodo labai aktualūs iki šių dienų. Per Vydūno sąsajas su Indijos kultūra natūraliai į festivalio programą įsiliejo ir „Meropė“ ansamblis, kurio muzikinėje kalboje susipina lietuviška ir indiška muzikinė kultūra. Čiurlioniui skirta programa šiemet yra mūsų ekologinis festivalio akcentas. Specialiai festivaliui kuriamas projektas su gyva elektronika ir tradiciniu japonišku šokiu žymi trajektoriją nuo miesto triukšmo iki visiško susiliejimo su gamta“, – pranešime cituojamas pianistas, festivalio organizatorius Rokas Zubovas.

Anot jo, šiemet festivalyje bus ištrinta riba tarp to, ką vadiname šiuolaikine muzika ir to, ką laikome klasikine muzika.

Festivalio metu dėmesys bus skiriamas ir visoms trims Baltijos sesėms, šiemet pasitikusioms savo valstybės atkūrimo ar sukūrimo šimtmečius. Latvijos šimtmečiui skirtoje programoje „Vie-Rix“ susitiks dviejų visai skirtingų epochų genijai – W. A. Mozartas ir pernai šią žemę apleidęs vienas ryškiausių pastarųjų dešimtmečių Latvijos kompozitorių Peteris Plakidis. Estijos valstybės šimtmečiui skirtame koncerte kompozitorius ir smuikininkas Mihkel Kerem bei pianistas Rokas Zubovas bandys sulaužyti estiško charakterio stereotipus.

Festivalio dalyviai savo žiūrovus pakvies į dar vieną muzikos ir garso eksperimentą – į gyvai įgarsintą kino genijaus Čarlio Čaplino nebylųjį filmą „Cirkas“. Renginio metu žiūrovai ne tik žiūrės klasika tapusį filmą, bet ir girdės gyvai muzikantų atliekamą muziką.

Didžioji dauguma koncertų vyks Nidos ir Juodkrantės Evangelikų liuteronų bažnyčiose. Visą festivalio programą galima rasti čia.

Festivalio metu paskutinis autobusas iš Nidos į Smiltynę išvyks 22 val.


  2018-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt