P0

Švietimas

Klaipėdos mokykloms – išmaniosios klasės (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-10


Kompiuterių atnaujinimas, po išmaniąją klasę kiekvienai mokyklai, šiuolaikinės technologijos neformaliojo ugdymo procese – tokius tikslus numatyta pasiekti Klaipėdos švietimo paslaugų modernizavimo programoje.

Antradienį programos įgyvendinimui pritarė Klaipėdos miesto tarybos kolegija.

Klaipėdos “Smeltės” progimnazijos mokytoja demonstruoja išmaniąją lentą. Palmiros Mart nuotr.

„Programoje numatyta, kad ateinančiais metais jau kiekviena Klaipėdos mokykla turės bent po vieną išmaniąją klasę, o dar po metų darželiai bus aprūpinti interaktyviomis ugdymo priemonėmis. Šioms ir kitoms priemonėms iš savivaldybės biudžeto per trejus metus numatoma skirti 955 tūkstančių eurų. Mūsų tikslas – kad augtų išmanių klaipėdiečių karta, puikiai besiorientuojanti naujose pasaulinėse tendencijose bei šiuolaikinėse technologijose“, – Savivaldybės pranešime cituojamas miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Švietimo vidus

Programa apima 2018–2020 metus. Joje numatyta išmaniąsias klases formuoti 40 mokyklų, kiekvienai skiriant po interaktyvųjį ekraną, nešiojamąjį kompiuterį, planšetinių kompiuterių komplektą, kitą reikalingą įrangą.

Apie 8 proc. mokyklų išmaniąsias klases jau turi. Taip pat numatyta mobilia-interaktyvia įranga aprūpinti 47 ikimokyklinio ugdymo bei 5 kitas neformaliojo švietimo ir pagalbos įstaigas, kiekvienai skiriant po interaktyvų projektorių ir nešiojamąjį kompiuterį.

Teigiama, kad kai kurios į programą įtrauktos priemonės, pavyzdžiui, kompiuterių atnaujinimas, vykdomos nuolat. Šiemet dvi mokyklos, kaip pilotinės mokyklos, dalyvaujančios respublikiniame projekte „Informatika pradiniame ugdyme”, bus aprūpintos ir planšetiniais kompiuteriais, kiekvienai skiriant po 50 planšetinių kompiuterių.

Programoje taip pat numatyta tęsti LITNET (Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklo) plėtrą, kuris 2020 metais jau veiks visose Klaipėdos švietimo įstaigose.

Programa bus įgyvendinama 92 Klaipėdos savivaldybės švietimo įstaigose.


  2018-07-10

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos mokykloms – išmaniosios klasės”

  1. AvatarEdvinas (IP: 84.15.182.66)

   Sūnus vieną dieną grįžęs iš mokyklos pradėjo man užti galva kad mokykloje atsirado nauji kompiuteriai ir visuose juose įdiegta antivirusinė sistema, kuri yra privaloma, kad kompiuteris neprisigaudytų virusų ir ilgiau liktų greitas. Pats niekada neturėjau tokių sistemų ir net niekada apie jas nepagalvodavau, tiesiog pradėjus lėtai dirbti kompiuteriui jį pakeisdavau nauju. Paprašiau papasakoti jo apie tai plačiau ir po ilgo pasakojimo vis dėl to nuspręndėme visiem kompiuteriams namuose įdiegti antivirusines sistemas. Na praėjus kuriam laikui manau galiu drąsiai sakyti, kad jos kol kas pasiteisino, nes tiek mano kompiuteris, tiek jo, veikia be priekaištų. Džiaugiuosi, kad mano sūnus klausosi ką jam sako mokytojai mokykloje ir įsideda į galvą tokią informacija kuri aktuali ne tik jam bet ir mums su žmona. Geras sprendimas buvo užtikrinti savo kompiuterio saugumą. O antivirusinę kurią buvo galima labai patogiai įsigyti ir įsidiegti radome čia https://www.distributor.lt/antivirusines-programos/categories.aspx?CatID=3651

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt