P0

Miestas

Jūros šventė: daugiau ir plačiau

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-11


Jūros šventės organizatoriai trečiadienį paskelbė, kad šios fiestos reginių netruks jau ir liepos 26-ąją, oficialaus jos atidarymo išvakarėse, taip pat atsiranda nauja renginių erdvė – prie Neringos skulptūros.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Net neabejoju, kad Jūros šventė praeis sklandžiai. Labai norėtųsi, kad ją pastebėtų ir aukščiausi šalies vadovai. Labai tikiuosi, kad jų ausis pasieks ši žinia, nes tai yra ne tik Klaipėdos, o visos Lietuvos šventė”, – spaudos konferencijos metu teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot jo, nemokamas viešasis transportas Jūros šventės metu turėtų tapti tradicija.

Pasak šventę organizuojančios VšĮ “Klaipėdos šventės” kūrybos vadovės Dalios Grikšaitės, jau ketvirtadienį vakare startuos jachtų “Optimist” regata Dangės upėje, pradės veikti Dienovydžio skvere įsikursiantis Kino skveras, o piliavietėje bus demonstruojamas Italijos teatro “Teatro di Venti” projektas “Mobis Dikas”.

Bardų projektas, iki šiol vykdytas Smiltynės amfiteatre Jūros šventės šeštadieniais, dabar bus rengiamas ketvirtadienio vakare.

“Koncertuos Ieva Narkutė, “Baltos varnos”, bus skaitomos eilės. Kaip įprasta, bus papildomi kelto reisai – 1.15 val. išplauks paskutinis keltas”, – sakė viena iš bardų projekto “Skrydis į naktį” organizatorių Rosita Vaičiulė.

Pasak D. Grikšaitės, į šiemetinę šventę įsijungia ir Japonijos ambasada, atvešianti japonų būgnų grupę.

“Bus valandos trukmės koncertas ir valandos trukmės “workshopas” naujoje erdvėje – šalia Neringos skulptūros, kur visi norintys galės išbandyti būgnus”, – sakė D. Grikšaitė.

Pasak jos, šalia Neringos ganysis ir iš Vokietijos atvykę iš antrinių žaliavų pagaminti gyvūnai. Pirmą kartą jie išeis pasivaikščioti jau ketvirtadienį prie Dangės.

“Šiemet Jono kalnelis restauruojamas, tad fontanai persikels į piliavietės aikštę, kur šoks ir dainuos po “Mobio Diko”. Fontanų programa bus skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui”, – pasakojo “Klaipėdos švenčių” kūrybos vadovė.

Miesto straipsnių vidus

Pagrindinės koncertinės erdvės bus Kruizinių laivų terminalas ir Teatro aikštė. Etno pakraipos pasirodymai vyks  prie Žvejo paminklo, kur įsikurs tautinio paveldo krantinė. Turgaus gatvėje įsikurs “Baltic piano masters” akademija su specialiu savo projektu.

Penktadienį Kruziniame laivų terminale koncertuos “Colours of bubbles”, “Naktinės personos” ir klaipėdietės “Golden age” su DJ Gesha. Šeštadienį “Antikvariniai Kašprivoskio dantys”, “Royce” ir Andrius Mamontovas. Jo koncertas truks apie dvi valandas – iki 1 val. nakties.

“Apšildyti Andrių Mamontovą bus labai smagu”, – sakė “Royce” lyderis Ilja Gun.

Kruizinių laivų terminalo teritorijoje bus neįgaliųjų pakyla, kuri veiks per didžiuosius penktadienio-šeštadienio koncertus. Ko gero, čia bus ir savanoriai, kurie talkins, jei bus reikalinga pagalba.

“Teatro aikštė vėl bus su lemputėmis, muzikos sėdomis bus galima klausytis. Penktadienį čia koncertuos Kristijonas Lučinskas su grupe, Ieva Zasimauskaitė, “Parranda Polar”. Šeštadienį Vengrijos elektroninės muzikos grupė “IALAZ”, Giedrė Kilčiauskienė ir “Garbanotas bosistas”.

Fejerverkas bus šaudomas iš piliavietės, maždaug apie vidurnaktį, atsižvelgiant į įvairias aplinkybes – ar tuo metu bus daina ir t.t.

Atgimimo aikštėje šiemet renginių nebus.

Beje, organizatoriai pabrėžė, kad niekada iki šiol dar nėra buvę firminių šventės marškinėlių, kurie būtų buvę unikalūs, specialiai sumodeliuoti. Šįkart juos pasiuvo šventės stiliumi besirūpinanti dizainerė Julia Janus.

 


  2018-07-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt