header / full width banner
Kultūra

Kas laukia „Muzikiniame rugpjūtyje“?

Žaneta Skersytė
2018-07-11


Laikinoji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė  Jurgita Skiotytė-Norvaišienė teigia, kad šios įstaigos rengiamo XXI operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ metu laukia dvi premjeros, Mėlynoji vakarienė, Gala koncertas.

„Tikriausiai “perspjauti” pernykštį, jubiliejinį festivalį bus neįmanoma. 2017 metais pristatyta net 10 premjerinių renginių. Tačiau pažadame, kad ir šiemet, kaip ir kiekvienais metais, būsite maloniai nustebinti“, – sako Jurgita Skiotytė-Norvaišienė.
Priminkite „Muzikinio rugpjūčio pajūryje“ atsiradimo istoriją. Ar sudominti žiūrovus klasikine muzika ir kūriniais vasarą, kai renginių pajūryje gausu, tampa iššūkiu jūsų kolektyvui?

Festivalis pradėtas rengti prieš daugiau nei dvidešimt metų tuometinio teatro vadovo maestro Stanislovo Domarko iniciatyva. Festivalio tikslas – įvairiomis formomis puoselėti bei pristatyti profesionalųjį scenos meną Klaipėdoje, pajūrio regione bei skatinti publikos domėjimąsi teatru ištisus metus. Festivalis yra įtrauktas į reprezentacinių Klaipėdos miesto festivalių sąrašą.

Žmones pratinti prie teatro meno galima visus metus, o rugpjūtis mus dažnai lepina puikiu oru, tad puikiai tinka… Teatro kolektyvas darbštus ir kūrybingas. Teatras turi ištikimą publiką bei savus gerbėjus, tačiau vasarą, festivalio dėka, stengiamės atrasti naujus gerbėjus – skirtingesnę ir platesnę auditoriją, kuri dažniausiai vasaros metu pajūryje tiesiog atostogauja. Renkamės netradicines erdves: ne tik įvairias pajūrio miestų sales, bet ir galerijas, kiemelius, aikštes.

Džiaugiamės, jog taip pritraukiame ne tik naujų, susidomėjusių žiūrovų, bet ir atrandame savitą, vasaros renginių dvasią, surandame labiau atliepiančias menui erdves pajūrio regione.

Festivalį kasmet aplanko apie 6 000 – 10 000 žiūrovų. Džiugu, kad tai ne tik Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų gyventojai, o taip pat gerbėjai iš viso Vakarų Lietuvos regiono. Didžiuojamės paskutinių dviejų metų rezultatais, kurie parodė, kad į didžiąsias festivalio premjeras publika atvyksta net iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir kitų atokesnių miestų.

Buvo pasiektas buvusio teatro vadovo Jono Sakalausko tikslas – padaryti festivalio repertuarą patraukliu kuo platesnei auditorijai žmonių, kad vasarą Klaipėda taptų ne tik pajūrio pramogų sostine, bet ir viliotų turiningai praleisti laiką profesionaliuose teatro renginiuose.

Kuo bus ypatingas šių metų festivalis?

Tikriausiai „perspjauti“ pernykštį, jubiliejinį festivalį bus neįmanoma. 2017 metais pristatyta net 10 premjerinių renginių. Tačiau pažadame, kad ir šiemet, kaip ir kiekvienais metais, būsite maloniai nustebinti.

Žiūrovų laukia išskirtinė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera – Leonardo Bernsteino operetės „Kandidas“ muzikinis atlikimas rugpjūčio 3 dieną Palangos koncertų salėje ir rugpjūčio 4 dieną Klaipėdos dramos teatro salėje. Šiemet visas pasaulis švenčia šio kompozitoriaus 100-ąsias gimimo metines, tad ir mes, maestro Martyno Staškaus paraginti, nusprendėme išskirtinai tik su teatro kolektyvu paminėti šį jubiliejų, atlikdami vieną populiariausių, neretai net miuziklu vadinamą Bernsteino kūrinį „Kandidas“. Premjeroje dalyvaus ir Klaipėdos choras „Aukuras“.

Antra didžioji premjera – kompozitoriaus Mikio Theodorakio ir choreografo Lorca Massine, kultiniu vadinamas šokio spektaklis „Graikas Zorba“, kuris bus rodomas rugpjūčio 10 ir 15 dienomis Palangos koncertų salėje. Šis spektaklis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo rodomas ilgus metus, nepaisant to kiekvienas pasirodymas tapdavo anšlaginiu, į kurį neįmanoma patekti. Tikimės, kad ir pajūrio publika susidomės šiuo spektakliu. Tam pasitelkiame pajėgas atrinkę geriausius šokėjus iš visos Lietuvos.

post banner

Džiaugiuosi, kad pavyko prikalbinti legendinį choreografą atvykti ir pastatyti šį spektaklį pajūryje. Dėkingi, ir dirigentui Martynui Staškui, jau tikriausiai keliasdešimtąjį kartą diriguosiančiam šiam spektakliui bei vis atrandančiam naujų spalvų su vis naujais kolegomis. Į spektaklio visumą įsilies ir Valstybinis choras „Vilnius“. Tai taip pat džiugi žinia.

Kaip ir pernai, festivalis prasidės rugpjūčio 1-ąja ypač didelio susidomėjimo sulaukusia „Mėlynąja vakariene“ Teatro aikštėje, kuri suburia klaipėdiečius, miesto svečius ne tik pabendrauti, bet ir paklausyti ištraukų iš gražiausių spektaklių.

Vos paskelbus apie šį renginį, per porą dienų, užsiregistravo daugybė žmonių. Dabar teks galvoti kaip „praplėsti“ Teatro aikštę arba tiesiog pažiūrėti į tai kūrybingai bei sudaryti galimybę šiame renginyje sudalyvauti kuo didesniam skaičiui klausytojų. Renginio populiarumas parodė, kad žmonės ilgisi bendruomeniškumo, buvimo kartu, bendravimo, betarpiško santykio su kūrėjais ir atlikėjais. Esame pasiruošę ir šiemet sukurti tokią atmosferą.

Svarbus festivalio renginys – Gala koncertas, vyksiantis rugpjūčio 17 dieną Klaipėdos dramos teatro salėje.

Atsitiktinio pokalbio su buvusiu teatro vadovu Jonu Sakalausku apie jo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metu sužinojau, kad kartu su juo viename kurse mokėsi dabartinis Lietuvos solistų žvaigždynas: Justina Gringytė, Tomas Povilionis, Vilija Mikštaitė, Onutė Kolobovaitė, Aistė Miknytė, Agnė Sabulytė. Jų visų pasirodymo, kaip ir paties Jono Sakalausko, ir laukiame Gala koncerte.

Onutė Kolobovaitė neseniai susilaukė vaikelio, tačiau tikimės galės atvykti ir atlikti mums keletą kūrinių.

Praėjusių metų festivalis didžiausią dėmesį skyrė gausiems didžiuliams renginiams ir premjeroms, šiemet vėl grįžtame prie tradicijos rengti mažąją festivalio programą – kamerinės muzikos koncertus. Specialiai tam Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre yra susikūrusi iniciatyvinė atlikėjų grupė, kuri parengė net tris programas – „Išvirkščios dainos“ (vyks rugpjūčio 17 dieną Palangos gintaro muziejuje), „Teisingos dainos“ (rugpjūčio 11 dieną Laikrodžių muziejuje ir rugpjūčio 18 dieną Liudviko Rėzos kultūros centre Juodkrantėje) bei  „Itališkos dainos“ (rugpjūčio 9 dieną Prano Domšaičio galerijoje).

Festivalio uždarymui skirsime kompozitoriaus Alvydo Remesos simfoniją „Assuntiones“, kurią Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje atliks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir orkestras. Diriguos maestro Stasys Domarkas, apsirodys atlikėjai Artūras Kozlovskis, Rita Petrauskaitė.


[recaptcha]

2018-07-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt