Merui primena mažus atlyginimus

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-07-12

Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija (LSDA) raštu kreipėsi į uostamiesčio merą Vytautą Grubliauską dėl jai nerimą keliančios „socialines paslaugas teikiančių darbuotojų atlyginimų situacijos Klaipėdos mieste”.

Apie mažus atlyginimus Klaipėdos socialiniai darbuotojai jau bent porą kartų per pastaruosius metus priminė piketais prie Savivaldybės. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Lietuvos socialinių darbuotojų bendruomenėje Klaipėdos miesto socialinių paslaugų teikimo sistema vertinama kaip viena iš geriausių ir efektyviausiai veikiančių, o socialiniai darbuotojai garsėja kaip pažangiai ir itin aktyviai dirbantys – yra šios srities paslaugų lyderiai šalyje. Deja, viešojoje erdvėje nuolatos girdime, kad Klaipėdos mieste socialinių paslaugų srities darbuotojų profesine gerove ne itin rūpinamasi. Lyginant su kitais Lietuvos miestais, Klaipėdos socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai yra vieni iš mažiausių, o palyginus su Vilniaus miestu, atlyginimai mažesni beveik 40 proc.”, – rašoma LSDA prezidentės Jūratės Tamašauskienės pasirašytame rašte.

Jame taip pat primenama, kad pasaulio ir Lietuvos mokslininkų tyrimų rezultatai atskleidžia, jog socialiniai darbuotojai du kartus dažniau nei vidutiniškai kitų profesijų darbuotojai savo darbe patiria profesinę riziką. Jį darbe esą sukelia ir mažas atlyginimas.

„Apgailestaujame, kad Klaipėdos mieste socialinės paslaugas teikiantys darbuotojai pagal darbo užmokestį yra autsaiderių sąrašuose. Liūdna girdėti Klaipėdos kolegų refleksijas apie tai, kad darbuotojai, patiriantys psichosocialinę riziką, visą savo 8 val. darbo dieną tiesiogiai dirbantys su paslaugų gavėjais, gauna vieną iš mažiausių atlyginimų. Socialiniams darbuotojams tenka mokytis iš savo klientų: jie žino, kada „Humanoje“ nauja rūbų siunta, kur ir kada prekybos centrai nukainoja maisto produktus, kaip ir visi vargstantys bei skurstantys, jie patys kreipiasi dėl socialinės paramos.

Mes, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos nariai, reiškiame visapusišką palaikymą kolegoms klaipėdiečiams ir tikimės, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, pagal galiojančius teisės aktus planuodama socialinių paslaugų teikėjų darbo užmokestį, atsižvelgs Klaipėdos miesto socialinių paslaugų teikėjų reikšmingus rezultatus bei ypač sunkų darbo pobūdį. Tikime, kad 2019 metais kolegas klaipėdiečius galėsime pasveikinti jiems gaunant orų ir teisėtai jiems priklausantį atlyginimą”, – rašoma rašte.

Sausį miesto Tarybos patvirtintame 2018-2020 metų Savivaldybės strateginės veiklos plane buvo numatyta visiems Savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojams algas didinti 15 proc. (8 proc.  lėšų skiriama nuolatinei, o 7 proc. – kintamajai daliai, kurią vertins įstaigos vadovas įvertinęs darbuotojo metinę veiklą).

„8 procentų algų didinimas yra niekinis“, – tada iš Klaipėdiečių tribūnos prieš miesto Tarybos posėdį sakė Roma Martinkevičienė.

Klaipėdos socialiniai darbuotojai tada teigė, kad negana to, jog jie gauna vos ne mažiausią atlygį Žemaitijos regione, valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose darbo vietose dirbančių socialinių darbuotojų atlyginimai yra 178,79 Eur didesni už finansuojamųjų iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto.

Prieš Tarybos posėdį prie protestavusių socialinių darbuotojų tada priėjęs meras Vytautas Grubliauskas teigė, kol kas sprendimas yra toks, kokį leidžia finansinės galimybės.

„Savivaldybės administracijai yra duotas nurodymas suskaičiuoti galimybes didinti atlyginimus persvarstant biudžetą. Tad šis atlyginimų didinimas gali būti ne paskutinis“, – tada žadėjo meras.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rimantą Taraškevičių įsiutino savivaldybės darbo tempai

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių. Kas ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Kultūra

Startuoja kasmetinis kultūrinių renginių ciklas „Pėdink į Girulius“

Birželio 6 d., ketvirtadienį, startuoja kasmetinis, jau 15-tą kartą vyksiantis kultūrinių renginių ciklas „Pėdink į Girulius“. Kiekvieną vasaros trečiadienį (ir ...
2024-05-31
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This