P0

Fotoreportažai, Regionas

Nidoje prasidėjo 22-asis Thomo Manno menų festivalis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-15


Šeštadienį Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėjo pirmasis tradicinės, jau 22-ą kartą į šį kurortą sugrįžusios menų šventės – Thomo Manno festivalio – akordas.

Šia proga sveikinimų ir palinkėjimų jos dalyviams bei šeimininkams atvežė renginio globėjas kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, atvykęs į Nidą su žmona Alma. Garbingasis svečias džiaugėsi gražiu sutapimu: vos prieš kelias valandas Miunsterio miesto rotušėje Vokietijoje Baltijos valstybių prezidentams buvo įteikta Vestfalijos taikos premija, o Thomo Manno festivalis taip pat skleidžia humanistines idėjas kviesdamas į prasmingas parodas, paskaitas, diskusijas ir koncertus.

„Žmonėms reikia išmintingų žodžių, tikrųjų vertybių, tikrojo meno. Žmonėms reikia ir tikro gyvenimo, sąžiningo, nesumeluoto ir neišgalvoto. Tokio, kokį matė ir užrašė iškilus vokiečių rašytojas Thomas Mannas. Jo vardo festivalis primena tokio gyvenimo galimybę, liudija žmogaus, gamtos ir kultūros ryšį“, – sakė prezidentas sveikinimo kalboje.

Prezidento paminėtą ryšį paliudijo ir vakare nuskambėjusi pasaulinė premjera – Nacionalinės premijos laureatės Justės Janulytės „Vėjo arfa“ klavesinui (Sergejus Okruško) ir styginiams (Klaipėdos kamerinis orkestras). Anot autorės, šiuo kūriniu jai pavyko geriausiai perteikti tai, ką labiausiai brangina kūryboje – estetinę švarą ir grynumą.

Premjerą dirigavo ilgametis lietuvių kompozitorės scenos bendražygis garsus latvių maestro Normundas Šnė, o vakare taip pat skambėjo estiškas kūrinys. Mat šiemet festivalis mini ir Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečius.

Tai paskutinis renginys iš Pirmojo pasaulinio karo šimtmečiui skirto penkerių metų ciklo „Modernybės palikimas. Šimtas metų po Didžiojo karo“, apžvelgiančio to meto visuomeninio, socialinio, kultūros gyvenimo realijas.

Šių metų festivalio moto pasirinkta Th. Manno kūrybos frazė „… su gera mina pasveikinti demokratinį Naują pasaulį“.

Lietuvos kultūros tarybos paramos dėka visą savaitę publika Nidoje galės bendrauti su Lietuvos bei užsienio menininkais ir visuomenės veikėjais, lankytis akademinės muzikos koncertuose, kino seansuose ir parodose.

22-ojo festivalio programa – didesnė nei paprastai. Th. Manno memorialiniame muziejuje tradiciškai vyks „Žodžio“ programos renginiai. Šįkart įžvalgomis apie praeitį, dabartį ir ateitį juose dalysis vienas ryškiausių Europos intelektualų Adamas Michnikas iš Lenkijos, vokiečių profesorė Dorothee Wierling, istorikas profesorius Alfonsas Eidintas.

Liepos 15-ąją memorialiniame rašytojo muziejuje rengiamoje Th.Manno bičiulių popietėje viešės Vokietijos Th. Manno draugijos prezidentas Hansas Wisskirchenas.

Nidą išgarsinusiam rašytojui bus skirtas unikalus koncertas Evangelikų liuteronų bažnyčioje. Jame skambės Th. Manno amžininko, legendiniame Hermanno Blode viešbutyje buvojusio Leipcigo vargonininko ir kompozitoriaus Giunterio Ramino kūryba.

Išskirtinį koncertą surengs ir nuolatinis festivalio palydovas choras „Aidija“ (vadovas Romualdas Gražinis), diriguojamas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos ir teatro akademijų studentų. Jame skambės šių šalių iškilių autorių muzika.

Per savaitę net keliose Nidos erdvėse atsidarys fotografijos ir šiuolaikinio meno parodos, be to, jų maršrutą papildys istorinė žemėlapių ir tapybos ekspozicija Juodkrantės Miniatiūrų muziejuje. Kartu su Goethe’s institutu rengiamos nemokamos kino naktys Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.


2018-07-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt