P0

Regionas

Kas paskatintų iš automobilių persėsti į viešąjį transportą?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-18


Vadinamojo vasaros sezono piko metu Neringa sulaukia ne tik gausaus lankytojų skaičiaus, bet ir kurortui sunkiai pakeliamo mechaninių transporto priemonių srauto.

Mantas Bartuška ir Darius Jasaitis, organizatorių nuotr.

Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, didžiausio lengvųjų automobilių skaičiaus sulaukiama liepą bei rugpjūtį – per mėnesį beveik 30 tūkst. lengvųjų automobilių, kuriais į Neringą atvyksta vasarotojai. Tuomet ypatingai aktualus tampa automobilių statymo klausimas, mat dėl teritorijos išskirtinumo tam skirtų vietų skaičius Neringoje itin ribotas. Vienas iš sprendimo būdų – alternatyvios keliavimo galimybės, asmeninius automobilius keičiant į reguliaraus susisiekimo transporto priemones.

Ekologišką keliavimo būdą populiarinantys „Lietuvos geležinkeliai“ bei Neringos miesto savivaldybė drauge su reklamos mokykla „The Atomic Garden Vilnius“ ėmėsi ambicingos idėjos – liepos 17 d. sukvietė daugiau nei pusšimtį jaunųjų reklamos talentų į Nidoje organizuojamą kūrybinį konkursą „Creative Brief Session“, kurio metu bus ieškoma sprendimų, kaip kurorto svečius paskatinti kelionėms rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę – traukinį.

Konkurso tema pasirinkta siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į keliavimo įpročius bei ekologinius šiandienos iššūkius.

„Keliaudami atsakingai, rinkdamiesi ekologišką keliavimo būdą prisidedame prie natūralios gamtinės ir kultūrinės aplinkos išsaugojimo. Trapia aplinka pasižyminčiai Neringai tai – ypatingai svarbu, todėl jau ne vienerius metus kreipiamės į savo svečius, kviesdami pirmenybę teikti alternatyvioms transporto priemonėms ar viešajam transportui“, – pranešime spaudai cituojamas Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, siekis iš nuosavų automobilių lietuvius persodinti į aplinkai draugiškesnį viešąjį transportą – vienas pagrindinių bendrovės siekių.

„Jau nuo praėjusios vasaros į Neringos kurortus kursuojantis „Pajūrio ekspresas“ – puikus įrodymas, kad keleiviams alternatyvūs keliavimo būdai yra patrauklūs. Aplinkai draugiško viešojo transporto vystymas ir populiarinimas – vienas iš mūsų tikslų, tad įsiklausydami į klientų poreikius, ieškome naujų, keleiviams patrauklių sprendimų. Būtent tam beveik savaitei vienijame kūrybiškų ir talentingų žmonių pajėgas“, – sako M. Bartuška.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti liepos 21 d. Geriausią idėją pasiūliusi dalyvių pora bus apdovanota 7 700 eurų vertės reklamos kūrybos studijų stipendijomis, antrosios vietos laimėtojai – 50 %, o tretieji – 30 % nuolaida kursams „The Atomic Garden Vilnius“ reklamos mokykloje. Vieną idėjų – nugalėtojų „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja įgyvendinti.


2018-07-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt