P0

Miestas

Jūriniai Jūros šventės akcentai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-19


Liepos 27–29 dienomis Klaipėdą užliesiančios Jūros šventės organizatoriai pristato jūrinius renginius.

Jų metu bus tęsiamos šventės jūrinės tradicijos, atiduota pagarba jūrai ir jos žmonėms.

Upę papuoš „Dangės flotilės“ laivai

7-asis tradicinių istorinių laivų festivalis „Dangės flotilė“ – unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, reprezentuojantis jūrinę kultūrą ir tradicijas. Renginio metu pristatomos ir populiarinamos Lietuvos kilnojamosios kultūros vertybės – tradiciniai istoriniai laivai ir pamario krašto liaudies ir tradicinė kultūra.

Plaukiojantys, pamario krašto kultūros paveldą pristatantys laivai yra tapę svarbiu šventės akcentu, suteikiantys jai jūrinės dvasios ir prasmės.

Šių metų „Dangės flotilė“ tema – „Žuvų turgus“, kuris lankytojų lauks šeštadienį, nuo 12 iki 14 val. Taip siekiama Jūros šventės dalyvius plačiau supažindinti su unikaliu mūsų krašto jūriniu paveldu – ne tik tradiciniais laivais, bet ir žvejų gyvenimo būdu, ryšiais tarp žvejiškų kaimų ir miesto, turgaus tradicijomis ir žvejiškomis pramogomis – žaidimais, įtraukiančiais ir skirtais visai šeimai.

Liepos 27 d., ketvirtadienį, 20 val., pakėlus Pilies tiltą bus sutikti visi istoriniai „Dangės flotilė“ laivai.

Negrįžusių iš jūros pagerbimas – šeštadienį

Viena gražiausių Jūros šventės tradicijų – žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija, kurios metu į Baltijos jūrą iš laivų nuleidžiami gėlių vainikai. Antrąją Jūros šventės dieną, liepos 28-ąją, šeštadienį, 11 val., nuo krantinių atsišvartuos laivai, miesto gyventojus ir svečius plukdantys į ceremonijos vietą atviroje jūroje.

Tradiciškai beveik 30-ies laivų vilkstinę į jūrą ves Karinių jūrų pajėgų laivai „Sėlis“ ir „Šakiai“ su kviestiniais svečiais. Galimybę pagerbti pasaulio vandenyse žuvusius jūrininkus turės ir kiti miestiečiai – Klaipėdos mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“ nariai, priims žmones su gėlėmis rankose ir neatlygintinai plukdys į pagerbimo žuvusiems jūroje ceremoniją. Šie laiveliai turės skiriamąjį ženklą – vėliavėles su „Baltic Sail“ logotipu.

Fotopolis.lt nuotr.

Norintys dalyvauti renginyje ir plaukti kartu su „Pajūrio laivais“, liepos 28 d., šeštadienį, kviečiami atvykti į dešinę Dangės krantinę (pakeliui į Šiaurinį Ragą). Tiesa, priklausomai nuo oro sąlygų, laivų kapitonai gali priimti sprendimą neplaukti už uosto vartų. Tiesioginę ceremonijos transliaciją bus galima stebėti ir internetu.

Jūriniai renginiai kasdien

Išskirtinė pagarba jūrai ir jūrinėms tradicijoms, Jūros šventė jau liepos 26-ąją, kviečia į pirmąjį jūrinį susitikimą – Smiltynėje prie „Albatroso“ paminklo iškilmingai bus pagerbti jūrininkai.

Liepos 27 d. 12 val., Buriuotojų krantinėje bus atidengtas atminimo knechtas buriuotojui Broniui Rožinskui, pirmajam lietuviui jachta perplaukusiam Atlanto vandenyną.

Šeštadienio rytą, Klaipėdos stačiatikių parapijose ir Marijos Taikos karalienės bažnyčioje bus aukojamos šv.Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę.

Kaip jau įprasta, Smiltynės kapinėse – tradicinė pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimo ceremonija, o Skulptūrų parke bus pagerbta žuvusio laivo „Linkuva“ įgula.

Svarbiausias jūrinis šventės akcentas – didžioji Jūros šventės eisena, į miestą žengs liepos 27 d., 18 val.  Šįkart jo dalyviai savo interpretacijomis šifruos šventės temą – „TAS JAUSMAS, KAI…“

„Baltic Sail“ burlaiviai

Liepos 27–29 d. 10–20 val. Kruizinių laivų terminale prišvartuoti projekto „Baltic Sail“ burlaiviai svetingai atvers savo denius miesto gyventojams ir svečiams.

Į Klaipėdą sugrįš gražuolis burlaivis „Mercedes (Nyderlandai) – vienas naujausių burlaivių tarptautiniu mastu. Jūros šventės svečius pasitiks ir burlaivis „Roald Amundsen“ (Vokietija), kuris iš pradžių naudotas kaip žvejybinis laivas. Vienas seniausių Lenkijos laivų „Bonawentura“, paskutinė tikroji brigantina „Greif“ (Vokietija), kuri plaukia jūroje iki šiol. Burlaiviai „Bryza H“ ir „Baltic Star“ iš Gdansko (Lenkija), laivas „Yunyi baltiets“.

Visas šventės dienas lankytojų lauks ir savi laivai – burlaivis „Brabander“ bei jachta „Lietuva“, šiuo metu įgyvendinanti Lietuvos 100-čio odisėją. Šalai jachtos lankytojų lauks ir Lietuvos nepriklausomybės istoriją pasakojanti paroda.

Bilietai ir užsakymai pasiplaukiojimui burlaiviais – www.klaipedatours.lt

Dangėje kausis „drakonai“

Jūros šventės šeštadienį, smalsuolius ir azarto mėgėjus kvies gražia tradicija tapusios vikingų laivų „drakonų“ lenktynės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurei laimėti. Liepos 28 d., 11–18 val., Dangės upės atkarpoje nuo Irklavimo centro iki Biržos tilto, vyks azartiškos kovos neribojamos lyties, ar amžiaus limitų. Vienintelis reikalavimas – dalyviai turi būti sulaukę pilnametystės. Lenktynės vyks 10-ies vietų „drakonų“ laivais.

Drakonų valčių varžybos Dangėje bus rengiamos jau aštuntąjį kartą. Lenktynėse šiemet ketina dalyvauti net 44 komandos, suvienijusios apie pusę tūkstančio irklavimo entuziastų. Varžytis 600 metrų distancijoje ant vandens, pasirengusios daugelio Klaipėdos jūrų uosto krovos kompanijų, tarp jų ir Uosto direkcijos, įgulos.

Su visa Jūros šventės programa galite susipažinti čia.


  2018-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt