P0

Regionas

Neringoje ir Palangoje brangs vanduo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-20


Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pranešė įvertinusi UAB „Neringos vanduo” ir UAB „Palangos vandenys” sąnaudas bei suderinusi naujas kainas.

Perkantiems paslaugas bute Neringoje bus taikoma 3,09 Eur/m³ (be PVM) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina – 5 proc. didesnė palyginus su dabar galiojančia. Apskaitos kaina bus 1,26 Eur butui/mėn. (be PVM), – beveik 9 proc. didesnė nei dabartinė.

Šiuo metu Neringos vartotojams taikomos kainos galioja nuo 2017 m. lapkričio 1 d., Palangos – nuo praėjusių metų rugsėjo.

Teigiama, kad kaina neringiškiams keisis dėl infliacijos įtakos, taip pat nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudų didėjimo, darbo užmokesčio fondo pasikeitimų.

Palangiškiams, perkantiems paslaugas bute, išlieka 1,76 Eur/m³ (be PVM) kaina už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, o apskaitos kaina bus 1,26 Eur butui/mėn. (be PVM) – beveik 8 proc. didesnė, palyginus su dabar galiojančia.

Komisijos suderintos kainos įsigalios jas patvirtinus Neringos ir Palangos miesto savivaldybės taryboms – tai turėtų būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

Teigiama, kad įsigaliojus naujoms kainoms neringiškių, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma sudarys 2,53  proc. vidutinių šeimos pajamų ir neviršys leistinos 4 proc. ribos. Palangoje šis rodiklis sieks 1,1 proc. vidutinių šeimos pajamų.


  2018-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt