P0

Miestas

Atnaujins keturis fachverkinius pastatus

Avatar

Martynas Vainorius
2018-07-23


Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta keturių senamiestyje esančių fachverkinės architektūros pastatų tvarkybos darbų rangos sutartis.

Pastatus Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10, Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2, Vežėjų g. 4 bei Bažnyčių g. 6 iki kitų metų pabaigos įsipareigojo atnaujinti UAB „Pamario restauratorius“. Sutarties vertė – 1,4 mln. eurų, iš kurių 1,02 mln. skirs Europos Sąjungos fondai.

Restauratoriai jau netrukus pradės darbus – startuoti ketinama po Jūros šventės pastate, kur buvo įsikūręs dabar laikinai išsikraustęs Klaipėdos lėlių teatras. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak “Pamario restauratoriaus” vadovo Aldo Kliuko, darbus ketinama pradėti nuo pastato Vežėjų g. 4, kuriame buvo įsikūręs Klaipėdos lėlių teatras, nes pagal apimtį tai yra pats mažiausias objektas. Čia ketinama pradėti darbuotis jau po Jūros šventės.

“Didžiausia apimtis yra Bažnyčių gatvėje, kur yra įsikūrusi dailininkų sąjunga, architektai, “Senamiesčio” baras. Blogiausia padėtis yra Aukštosios gatvės 1-ajame, viename iš Parodų rūmų pastatų. Iš vakarų pusės fasado medis yra visiškai sutrūnijęs. Reikės tikriausiai visą sieną iš naujo suformuoti, galvoti, kai pasikabinti perdangas, išlaikyti visą pastatą. Ten reikės dirbti, kol neprasidės liūtys”, – sakė A. Kliukas.

Pasak jo, “medis yra medis” ir nuolat reikia rūpintis tokiais pastatais, medienos sustiprinimu, restauracija. Periodiškai reikia ir “kosmetikos”. A. Kliuko žiniomis, šie pastatai prieš 30-40 metų tikriausiai buvo iš esmės perstatyti.

Darbai bus vykdomi pagal UAB „Uostamiesčio projektas“ 2017 m. parengtus techninius projektus. Kartu bus modernizuojamos šildymo ir inžinerinės sistemos, sutvarkyti Lėlių teatro bei Menininkų kiemai. Pastarajame numatoma įrengti lietaus nuvedimo sistemą bei naują Bažnyčių g. atkarpos gatvės apšvietimo tinklą.


2018-07-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt