P0

Fotoreportažai, Sportas

Klaipėdoje virė paplūdimio futbolo aistros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-23


Tarptautinių varžybų statusą įgijusio tradicinio paplūdimio futbolo turnyro Klaipėdoje pagrindinis prizas šiemet iškeliavo už Lietuvos ribų.

Organizatorių nuotr.

Šeštadienį pajūrio ruože tarp 2-osios Melnragės ir Girulių, vadinamajame Neįgaliųjų paplūdimyje futbolo turnyras dėl „Švyturio Go“ taurės įvyko jau 8-ąjį kartą. Vietos futbolo entuziastų rengiamose varžybose jėgas šiemet išbandė 12 komandų: klaipėdiečių „Giruliai“, „Titanic“, „Klaipėda City“, „Meglar“ ir čempionų titulą ginanti DFDS, iš Mažeikių atvyko VIP, „Olimpas“ bei „United“, Kretingos „Si group“, Telšių „Samogitia“, Vilniaus „Press’as“ ir Kaliningrado „Baltika“.

Svečiai iš užsienio turnyre rungėsi pirmą kartą šių varžybų istorijoje. Kaliningradiečiai pakartojo Romos imperatoriaus Cezario devizą: „Atėjau. Pamačiau. Nugalėjau“ – jie tik turnyro starte prarado taškus, kai su Mažeikių VIP sužaidė lygiosiomis 0:0, o visas likusias varžybas laimėjo.

Tiesa, ketvirtfinalyje ir pusfinalyje svečius lydėjo ir sėkmė – šiuos barjerus jie įveikė po baudinių serijų, o finale debiutantai po atkaklios kovos 1:0 įveikė čempionės titulą gynusią DFDS ekipą bei kėlė į viršų nugalėtojų taurę.

3 vietą užėmė „Samogitia“, mažajame finale tik po baudinių serijos įveikusi turnyro senbuvius VIP futbolininkus.

Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas buvęs Lietuvos vyrų futbolo rinktinės puolėjas Robertas Poškus (DFDS), geriausiai gynėsi Tomas Alvinskas („Samogitia“), o geriausias vartų sargas – turnyro nugalėtojų atstovas Maksimas Mikolaičiukas.

Kaliningrado komandos nariai džiaugėsi ne tik iškovotu prizu, bet ir turnyro organizacija – jų nuomone, mėgėjų surengtos varžybos lygiuojasi su aukščiausio lygio sportiniais renginiais. Pabrėžę, kad taurę iškovoti buvo sunku, jie žadėjo sugrįžti ir ginti čempionų titulą ateityje.

Augantis susidomėjimas turnyru – nemažas galvos skausmas organizatoriams: jie dėl ribotų pajėgumų jau ne pirmus metus negali priimti visų norinčiųjų.

„Patirtis rodo, kad optimalus dalyvių skaičius – 12 komandų, kas užsiregistruoja pirmieji, tie ir žaidžia. Žinoma, mes norėtume priimti visus norinčiuosius, tačiau noro neužtenka: mūsų, Klaipėdos futbolo entuziastų jėgos ribotos, gera pagalbininkų valia yra šio turnyro stuburas.

Bandome maksimaliai išnaudoti savo galimybes, sulig kiekvienais metais įgauname naujos patirties, žiūrime, kur galime patobulinti organizaciją.

Neatmetame galimybės, kad ateityje plėsimės.

O šiandien galime pasidžiaugti, kad didėja rėmėjų ratas, savo iniciatyva prie mūsų prisidėjo Klaipėdos apskrities futbolo federacija, esame vis labiau matomi ne tik mieste, bet ir Lietuvoje bei už jos ribų.

Stengiamės ne dėl matomumo – verta tai daryti dėl dalyvių ir žiūrovų, kurių geros emocijos atperka visą nuovargį“, – pasakojo turnyro sumanytojas ir organizatorius Nerijus Genupskis.

Organizatorių nuotr.


2018-07-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt