P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas: priėmimo rezultatai yra geri

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-26


Ketvirtadienį  stojantieji į Lietuvos universitetus ir kolegijas gavo kvietimus studijuoti.

Šiais metais Bendrojo priėmimo pirmojo etapo metu kvietimai studijuoti Klaipėdos universitete (KU) išsiųsti 277 būsimiems studentams. Iš jų – 134 valstybės finansuojamose vietose bei 143 valstybės nefinansuojamose vietose.

Daugiausia stojančiųjų sulaukė kvietimų į psichologijos, informatikos, informatikos inžinerijos, mechanikos inžinerijos, jūrų uostų inžinerijos, statybos inžinerijos, kūno kultūros ir sporto pedagogikos, kineziterapijos, anglų ir kitų užsienio kalbų (švedų, ispanų, vokiečių), slaugos bei socialinio darbo studijų programas.

Švietimo vidus

„Atsižvelgiant į demografinę situaciją ir aukštojo mokslo pertvarkos nuotaikas šalyje, nuolatinį Klaipėdos universiteto puolimą viešojoje erdvėje priėmimo rezultatai yra geri”, -sako L. Dromantienė. KU nuotr.

Kvietimai studijuoti KU išsiųsti ir 10 moksleivių, kurie brandos egzaminus išlaikė 100 balų. Taip pat šiais metais laipsnio studijas Klaipėdos universitete pasirinko apie 100 studentų iš užsienio.

Pasak Klaipėdos universiteto studijų prorektorės prof. dr. Letos Dromantienės, pirmojo etapo stojimo rezultatai yra panašūs kaip ir praėjusiais metais.

„Atsižvelgiant į demografinę situaciją ir aukštojo mokslo pertvarkos nuotaikas šalyje, nuolatinį Klaipėdos universiteto puolimą viešojoje erdvėje priėmimo rezultatai yra geri. Praėjusiais metais į Klaipėdos universitetą stojo 321 studentas, iš jų 138 į valstybės finansuojamas vietas. Šiemet kvietimai išsiųsti 277 studentams ir iš jų į 134 valstybės finansuojamas vietas“, – pranešime spaudai cituojama L. Dromantienė.

Viešojoje erdvėje skelbta, jog į 8 Klaipėdos universiteto studijų programas nesusirinko minimalus studentų skaičius, nustatytas Švietimo ir mokslo ministerijos pagal studijų kryptį, ir priėmimas į šias studijų programas bus nevykdomas.

„Manytume, kad yra labai neetiška komentuoti priėmimo rezultatus, kai jie dar nežinomi: neišsiųsti pakvietimai stojantiesiems, nepasirašytos sutartys su aukštosiomis mokyklomis. Kviečiamųjų studijuoti skaičiaus mažėjimas šiais metais būdingas beveik visoms Lietuvos aukštosioms mokykloms ir rezultatai toli gražu ne blogiausi Klaipėdos universitete. Tačiau, deja, akivaizdus tendencingas Klaipėdos universiteto vertinimas viešojoje erdvėje klaidina ir trikdo stojančiuosius. Klaipėdos universitete nėra tokių studijų programų, kurios absoliučiai nesusilaukė stojančiųjų dėmesio, tačiau į kai kurias studijų programas nesusirinko Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytas pagal studijų kryptis minimalus studentų skaičius. Priėmimo sistemai susumavus stojimo rezultatus, pavyzdžiui, biologijos studijų programai pritrūko vieno studento, chemijos inžinerijai – 6, ekonomikai – 7 studentų“, –  komentavo L. Dromantienė.

Studijuoti magistrantūros studijų programose sutartis su Klaipėdos universitetu jau pasirašė 257 magistrantūros studentai (iš jų priimti 189 į valstybės finansuojamas vietas ir 68 į valstybės nefinansuojamas vietas); priėmimas tęsiamas.

Pagrindinio priėmimo pirmojo etapo į pirmosios pakopos studijų programas sutarčių pasirašymas vyks 2018 m. liepos 27 d., liepos 30 d. ir liepos 31 d. 8.00–12.00 val. ir 13.00–17.00 val.

Sutarčių pasirašymo adresas: Herkaus Manto g. 84, Klaipėda, Klaipėdos universiteto miestelis, Sveikatos mokslų fakulteto pastatas, 114 kab.


  2018-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt