P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Atidavė pagarbą negrįžusiems

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-28


Šeštadienio rytą prapliupus vasariškam lietui prie Skulptūrų parke esančio paminklo 2000-aisiais Ramiajame vandenyne per uraganą “Carlotta” dingusiai laivo “Linkuva” 18 žmonių įgulai atiduoti pagarbos tradiciškai rinkosi negrįžusiųjų artimieji, jūrinės bendruomenės, miesto valdžios atstovai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Jūra mums duoda labai daug, bet kartais ir atima labai daug, net mūsų artimiausius ir brangiausius žmones”, – sakė “Limarko” laivininkystės kompanijos vadovas Vytautas Lygnugaris.

Šios kompanijos pirmtakei – “Klaipėdos transporto laivynas” – tuo metu priklausė laivas “Linkuva” (po privatizacijos bendrovė tapo “Limarko” laivininkystės kompanija).

2003 m. Skulptūrų parke buvo pastatytas paminklas „Linkuvos“ laivo dingimui atminti (autoriai skulptorius Gintautas Jonkus ir architektas Vytenis Mazurkevičius). Nuo to laiko kasmet antrosios Jūros šventės dienos rytą čia pagerbiama “Linkuvos” įgula.

Prieš 11 val. nuo krantinių Šiaurės rage ir Kruiziniame terminale atsišvartavo laivai, išplukdę eilinius šventės dalyvius ir svečius iš Vilniaus, tarp kurių buvo ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, į Baltijos jūrą iš laivų vidurdienį nuleisti gėlių vainikus. Teigiama, kad tai yra išskirtinė ir pasaulyje analogų neturinti žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija.

ISTORIJA

2000 m. birželio 21-ąją 7 val. 45 min. Lietuvos laiku buvo gautas paskutinis pranešimas iš transportinio refrižeratoriaus „Linkuva“, patekusio į uraganą „Carlota“ Ramiajame vandenyne prie Meksikos krantų, maždaug už 220 jūrmylių (350 km) į pietvakarius nuo Akapulko (Meksika).

Prieš tai dėl perkrovų “Linkuvos” variklis buvo užgesęs, įgula sugebėjo jį paleisti, tačiau tuo metu nutrūko radijo ryšys.

JAV ir Meksikos pakrančių apsauga ieškojo “Linkuvos” 7 dienas, vėliau Lietuvos Vyriausybės prašymu paieška buvo pratęsta dar vienai dienai.

1988 m. statyta “Linkuva” buvo techniškai tvarkinga. Vandenyne surastomis “Linkuvos” valtimis nebuvo pasinaudota, konstatuota, kad jos buvo nuplėštos nuo laivo. Plaustų ir gelbėjimosi ratų nerasta.


  2018-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt