P0

Verslas

Klaipėdoje augins krevetes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-31


Artimiausiu metu uostamiestyje bus pradėtos auginti krevetės –  tam galimybes suteikė mūsų mieste veiklą pradedantis Akvakultūros kompetencijų centras. Susitarimą dėl jo steigimo antradienį pasirašė Klaipėdos universiteto (KU) bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) vadovai.

KMTP nuotr.

„Šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintas Akvakultūros kompetencijų centras taps platforma siekiant perimti žinias ir technologijas, įgalinančias didesnį akvakultūros industrijos konkurencingumą. Tam itin svarbios sąlygos vykdyti mokslinius tyrimus, galimybė modeliuoti akvakultūros sistemas, sutelkti specialistus ir įmones generuojant naujus verslo modelius“, – pranešime spaudai cituojama KMTP vadovė Roma Stubrienė.

Tikimasi, kad Akvakultūros kompetencijų centro duris dažnai varstys ne vien akvakultūros specialistai, bet ir jaunoji karta – jūrinių bei inžinerinių specialybių studentai, kuriems aktualu sukaupti kuo daugiau praktinės patirties.

„Akvakultūros kompetencijų centras – tai naujas kokybinis standartas mūsų universitete. Jaunimui svarbu kuo anksčiau susipažinti su realiai funkcionuojančių sistemų veikimo principais, tad šio centro reikalingumas ir nauda yra neabejotini“,  – akcentavo laikinai einantis KU rektoriaus pareigas prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Akvakultūros kompetencijų centras veiks KU Verslo inkubatoriaus patalpose. Čia jau sutelkta daug modernios įrangos – tuo rūpinosi KMTP drauge su partneriais iš užsienio dalyvaujantis projekte „InnoAquaTech”. Infrastruktūra kainavo apie 100 tūkst. eurų, dalis reikiamų lėšų gauta iš ES fondų.

Bendradarbiaujant su užsienio ir KU mokslininkais čia jau pradėtas vykdyti pirmasis eksperimentas – pramoninis krevečių auginimas. Planuojama, jog Verslo inkubatoriuje bus užauginta apie 400 kg vėžiagyvių bei sukaupta vertingos patirties, kuria galės pasinaudoti įmonės, norinčios užsiimti Lietuvoje dar nauju verslu.

Krevečių auginimui skirtos aštuonios didelės talpos. Uždaro tipo sistema, kuri įdiegta eksperimentinėje bazėje, yra tausojanti vandenį, itin palanki aplinkai.

 

 


  2018-07-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt