P0

Orai

Karščiai atsitrauks, bet neilgam

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-02


“Šiandien, ketvirtadienį, jau paskutinė tokia karšta šios savaitės diena, nuo rytojaus kasdien šiluma po laipsnį kitą mažės, be to, papūs gaivesni, stipresni šiaurės, šiaurės – vakarų vėjai”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė Jūrinių prognozių grupės budinčioji  sinoptikė Elvyra Latvėnaitė, paklausta, kada pagaliau atlėgs karščiai.

Baltijos vanduo šiuo metu įšilęs net iki 21-24 laipsnių, Palmiros Mart nuotr.

Sinoptikės teigimu, penktadienį numatoma “tik” 24-26 laipsnių temperatūra, o savaitgalį džiaugsimės jau vos 20-22 laipsnių šiluma.

Visgi kritulių pajūry nenumatoma, nebent vietomis iškristų keletas lietaus lašų.

Panašūs, vėsesni ir su gaiviu vėjeliu, kuris gūsiuose gali sustiprėti ir iki 15 m/s , orai numatomi ir kitos savaitės pradžioje.

Deja, bet nuo kitos savaitės vidurio vėl prie Lietuvos priartės aukštesnio slėgio oro masė, vėjas pasisuks iš rytų iš karštis greičiausiai sugrįš. Tik kol kas sunku prognozuoti, ar šiluma bus tokia pat aukšta, kaip ir šią savaitę.

Tačiau sinoptikė turi ir gerų žinių klaipėdiečiams bei poilsiaujantiems pajūryje: Baltijos vanduo šiuo metu įšilęs net iki 21-24 laipsnių!

INFORMACIJA

Rugpjūčio mėnesio vidutinė oro temperatūra numatoma apie 1,5 °C aukštesnė už standartinę klimato normą (SKN), kuri Lietuvoje siekia 17,1 °C. Daugiau karštų dienų prognozuojama pirmomis mėnesio savaitėmis, nors šilumos užteks visą rugpjūtį. Prognozuojamas kritulių kiekis iki 30% mažesnis, lyginant su SKN (77 mm). Kritulių pobūdis primins liepos mėnesio situaciją: vyraus sausesni laikotarpiai, kuriuos keis trumpalaikiai lietūs ir vasaros laikui būdingos liūtys.


  2018-08-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt