Sveikata

Nėščiosioms – daugiau tyrimų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-02


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo papildomas nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros tvarkos aprašas, įtraukiant į jį daugiau reikalingų tyrimų.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad taip esą bus galima anksčiau nėščiosioms nustatyti lėtines ligas bei rizikos atvejus ir apsaugoti mamas bei jų kūdikius.

Teigiama, kad nors šiuo metu visoms nėščiosioms tiriamas cukraus kiekis kraujuje, tačiau siekiant kuo anksčiau diagnozuoti cukrinį ar nėščiųjų diabetą, bus atliekamas pagilintas ištyrimas – kiekvienai besilaukiančiajai vaikelio bus atliekamas gliukozės tolerancijos mėginys. Iki šiol šis tyrimas buvo atliekamas tik tuo atveju, jei nėščioji turėjo cukrinio diabeto rizikos veiksnių. Taip pat visos būsimosios mamos bus pradėtos tikrinti ir dėl virusinio hepatito B.

Pranešama, kad minėtu ministro įsakymu nustatomi ir kvalifikacijos reikalavimai personalui, dirbančiam su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais:  medikai turės išklausyti privalomus kvalifikacijos kėlimo kursus.

Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 m. sausio 1 dienos.


2018-08-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt