P0

Kriminalai ir nelaimės

Pasieniečiams įkliuvo kontrabandinių rūkalų saugotojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-02


Kratų Kretingos rajone ir Klaipėdoje metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko beveik 10 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių. Nelegalaus krovinio savininkams gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Anot pranešimo, trečiadienio vakarą pasieniečiai patikrino Kretingos rajone Erlėnų kaime esančią sodybą. Jie jau turėjo informacijos, kad čia gali būti laikomas nelegalus krovinys.  VSAT pareigūnai čia užklupo 40-ies Plungės rajono gyventoją ir 75-erių klaipėdietį. Vyrai iš automobilio „Volkswagen Passat“ į „Volkswagen Golf“ krovė kontrabandines cigaretes. Patikrinimo metu klaipėdiečiui priklausančioje sodyboje rasti 3500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Vykdydami tolimesnį tyrimą pareigūnai atliko kratą ir klaipėdiečio bute uostamiestyje. Čia rasti 6204 pakeliai cigarečių „Korona Superslims“, „Minsk Capital“, „NZ Gold“, „Fest“, „Minsk Superslims“, „Minsk 5 Superslims“. Tabako gaminiai pažymėti baltarusiškais akcizo ženklais. Dar 10 pakelių „Allure Superslims“ markės rūkalų buvo be banderolių.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 9709 pakeliai neteisėtai į Lietuvą atgabentų cigarečių pakeliai.

Su įkalčiais įkliuvęs Plungės rajono gyventojas jau žinomas teisėsaugininkams. Praėjusių metų pabaigoje jis jau buvo sulaikytas ir dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo nubaustas tūkstantine bauda.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Sulaikyti Plungės rajono gyventojas ir klaipėdietis buvo uždaryti į areštinę. Trečiadienį po apklausos jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Automobiliai ir cigaretės saugomos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.


  2018-08-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt