Veidai

“Įkvėpimas muzikuoti man buvo gamtos dovana”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-09


“Svajoju savo muziką plėsti po pasaulį garsindamas gimtinę – Lietuvą. Nuoširdžiai trokštu, jog muzikos ir apskritai kultūros lygis mūsų šalyje sparčiai augtų. Jaučiu lyg viduje turiu svajonę – įsipareigojimą visa savo širdimi stipriai prie to prisidėti”, – sako jaunas talentingas klaipėdietis būgnininkas Kasparas Petkus.

Vaikinas siekia savo svajonės studijuoti Amsterdamo muzikos akademijoje, o padėti ją įgyvendinti galima jau šį penktadienį, 20 val. socialiniame klube „Raketa“ vyksiančio jo ir draugų koncerto metu. Bilietai į jį – auka Kasprao studijoms Amsterdamo akademijoje.

Pateikiame koncerto organizatorių parengtą interviu su K. Petkumi.

Kada pirmą kartą į rankas paėmei būgnų lazdeles?

Buvau vienuolikos metų, penktoje klasėje. Tai įvyko Vilniuje, krikščionių protestantų bažnyčioje, kurią lankiau. Ten būgnais grojo Vygintas Vyšniauskas – jis ir buvo pirmasis žmogus, kuris man pravedė instruktažą apie būgnus bei vėliau buvo mano mokytojas. Dar iki šiol atsimenu momentą, kai pirmą kartą atsisėdau prie būgnų komplekto, tai man padarė didžiulį įspūdį!

Koks buvo pirmas sąlytis su muzika?

Gimiau muzikantų šeimoje, mano tėvai yra muzikantai: tėtis operos dainininkas, koncertavęs daugumoje pasaulio valstybių, o mama chorvedė bei kompozitorė, turinti daugybę nuopelnų Lietuvos muzikos pasaulyje. Galiu sakyti, jog esu muzikantas nuo gimimo, nes namuose visąlaik grodavo muzika, o aš visada surasdavau būdą, kaip jai pritarti. Būdamas penkerių pradėjau dainuoti bei groti pianinu.

Kas tave įkvėpė žengti muzikos keliu?

Manau, kad įkvėpimas muzikuoti man buvo gamtos dovana. Muzikoje esu nuo mažens, o būdamas septynerių įstojau į Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos pirmąją klasę. Ten mokiausi septynerius metus, tačiau vangiai grodavau bei turėjau mažai noro muzikuoti. Bet septintoje klasėje, kuomet taip nenorėdavau groti, kad net bėgdavau iš specialybės (mušamųjų) atsiskaitymų ir egzaminų, vienu momentu pajutau kažką, ko dabar negaliu paaiškinti. Atsimenu, jog tada pradėjau klausyti džiazo muzikos. Man tai atrodė taip įspūdinga bei įdomu, jog pradėjau mylėti muziką ir jau savo noru grodavau ne po vieną ir ne po dvi valandas per dieną. Nuo tada nesustoju…

Esi labai jaunas, bet jau nemažai pasiekei. Papasakok didžiausius ir įsimintiniausius projektus bei festivalius, kuriuose esi dalyvavęs.

Jau vienuoliktoje klasėje pradėjau groti su Klaipėdos džiazo orkestru, taip pat grojau su žinomais muzikantais: Tevet Sela (Izraelis), Hudson Knott (Amerika), Francisco Angel Blanco „Latino“ (Ispanija), Lietuvos funk’o grupė “Gin’gas”,  Eugenijumi Jonavičiumi, Sauliu Šiaučiuliu, Algiu Kiliu ir daug kitų atlikėjų.


O dalyvauti tenka visur ir nuolat. Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje gana anksti pradėjau groti įvairiuose koncertuose, festivaliuose. Esu laimėjęs trečią bei antrą vietas tarptautiniame būgnininkų konkurse “Tamsta Drum day”, 2 vietą tarptautiniame konkurse “Jazz Fontanas” Panevėžyje, 1 vietą respublikiniame Juozo Pakalnio pučiamųjų ir mušamųjų konkurse, geriausio būgnininko nominaciją jaunų grupių festivalyje Gargžduose, metų muzikanto nominaciją Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje.

Teko dalyvauti “Vilnius Mama jazz” festivalyje, “Kaunas jazz” festivalyje, Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, “Jazz park” festivalyje Vilniuje, “Nida jazz” festivalyje, Šiaulių džiazo festivalyje, Šiaulių bigbandų festivalyje, l tarptautiniame džiazo ansamblių konkurse Liepojoje (1 vieta), džiazo festivalyje “Petro-jazz” Sank Peterburge ir daug kitų.

Kokios tavo svajonės ir ateities planai?

Šiuo metu ruošiuosi studijuoti Amsterdame, tačiau pragyvenimas ten labai brangus ir planuoti būtinus išlikimui dalykus, tokius kaip gyvenamoji vieta, darbas, draudimas ir t.t. yra labai sunku, nes viskas visgi atsimušą į finansų stoką. Mano svajonė yra sėkmingai mokytis ir kuo daugiau įsisavinti informacijos bei patirties iš Amsterdamo konservatorijos. Taip pat svajoju savo muziką plėsti po pasaulį garsindamas gimtinę – Lietuvą. Nuoširdžiai trokštu, jog muzikos ir apskritai kultūros lygis mūsų šalyje sparčiai augtų. Jaučiu lyg viduje turiu svajonę – įsipareigojimą visa savo širdimi stipriai prie to prisidėti .

Papasakok apie Amsterdamo muzikos akademiją, kodėl į ją stojai ir ko tikiesi išmokti joje?

Muzikos konservatorija Amsterdame – viena labiausiai žinomų konservatorijų pasaulyje. Kiekvienas, kuris pasirenka studijuoti Amstedamo konservatorijoje, gauna universalią programą su daugybę galimybių asmeniniam tobulėjimui. Geriausių mokytojų patarimai bei skatinanti aplinka užtikrina, kad studentai taptų aukščiausio lygio muzikantais. Daugybė specialių projektų bei stiprus santykis tarp teorijos ir praktikos studijų metu garantuoti. Aukšto lygio švietimo kokybė bei kultūrų įvairovė Amsterdame studentams duoda galimybę tapti ne tik geriausiais muzikantais ar mokytojais, bet ir plačių pažiūrų meno kūrėjais.

Maždaug apie 1200 studentų iš Nyderlandų bei kitų pasaulio šalių dalyvauja Amsterdamo konservatorijos kursuose, kuriuos apima klasikinė muzika, džiazas, ankstyvoji muzika, opera, latino bei pop muzika. Daugybė įvairių projektų studijuojant yra tiesiogiai susiję su praktika.

Atmosfera yra labai tarptautinė. Daug studentų iš užsienio atvyksta studijuoti Amsterdame tam tikrą laikotarpį, o daugelis mūsų studentų turi galimybę keliems mėnesiams arba vieneriems metams pasimokyti kitoje užsienio konservatorijoje. Amsterdamo konservatorija bendradarbiauja su akademiniais kursais visame pasaulyje. Be to, kiekvienais metais yra kviečiama daug svečių mokytojų iš Nyderlandų ir užsienio įvairiems ,,workshopams”, paskaitoms ar ,,masterclassams”.

Jau gana seniai sužinojęs apie šios konservatorijos galimybes bei susipažinęs su dėstytojais ir studentais įstojau ir noriu pilnai pasinerti į šias nuostabias studijas bei padaryti nuostabų rezultatą.

Mokslas Amsterdamo akademijoje yra brangus malonumas. Tad nuoširdžiai kviečiu visus į mano paramos koncertą, kuriame gros Vykintas Jasaitis (gitara), Antanas Balsys (bosine gitara), Martynas Šiaulys (klavišiniai) ir Kasparas Petkus (mušamieji).


2018-08-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt