P0

Verslas

Diskutuota apie inovacijų ekosistemos plėtrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-18


Klaipėdos universitete (KU) vykusiame dalykiniame seminare „Vakarų Lietuvos regiono raidos perspektyvos: partnerystė ir inovacijos“, skirtame regiono inovacijų ekosistemos vystymo galimybių ekspertinei apžvalgai bei diskusijai dėl inovacijų ekosistemos regione sukūrimo, dalyvavęs šalies vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis pristatė Lietuvos nacionalinės regioninės politikos prioritetus.

Seminare dalyvavo Vakarų Lietuvos regiono politikos, verslo, mokslo atstovai, Seimo nariai. KU nuotr.

Ekspertas dr. Jukka Teräs, atstovavęs Šiaurės ministrų tarybos įsteigtam Nordregio institutui, skaitė pranešimą apie Šiaurės šalių regionų inovacijų ekosistemos vystymo gerąsias patirtis.

Užsienio ekspertas atkreipė dėmesį, kad siekiant veiksmingo ir darnaus regiono ar miesto ekosistemos veikimo, būtina aukštojo mokslo, politikos ir verslo sinergija, todėl, jo nuomone, KU yra vienas svarbiausių Vakarų Lietuvos ekosistemos egzistavimo elementų.

Laikinai einantis KU rektoriaus pareigas prof. dr. Artūras Razbadauskas tikisi, kad universiteto akademinės bendruomenės siekis bendradarbiauti su savivalda, verslu ir kitomis Klaipėdos mieste veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis sukurs Klaipėdos regiono ekonomikos poreikius atitinkančią švietimo bei mokslo inovacijų ekosistemą, kuri sudarys palankesnes sąlygas investuoti, ugdyti talentus, tapti veiksmingu sprendimų centru Vakarų Lietuvos regione.

Darbiniame seminare taip pat dalyvavo Seimo nariai Algimantas Kirkutis ir Simonas Gentvilas, Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė,  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, asociacijos „Klaipėdos regionas“ vadovė Klaudija Kionies, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros  VšĮ „Klaipėda ID“ vadovas Simas Simanauskas, Vakarų Lietuvos regiono politikos, verslo ir mokslo atstovai.

 


2018-08-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt