Politikų tribūna

Ragina sudaryti sąlygas grąžinti permokas už šildymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-20


Klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas pranešė kreipęsis į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK) prašydamas pagrįstai atsakyti, kodėl vengiama perskaičiuoti šilumos kainos tarifus AB „Klaipėdos energijai“. Šis bazinis šilumos kainos tarifas nėra perskaičiuojamas nuo 2015 metų ir taip esą yra surištos AB „Klaipėdos energijos“ rankos.

Parlamentaras tvirtina, kad Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisija neperskaičiavus bazinės šilumos kainos per 3 metus klaipėdiečiai jau permokėjo 10,3 mln. eurų už centralizuotą šildymą. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Įmonė negali miestiečiams sumažinti šilumos kainų, grąžinti sukauptų permokų ar kitaip panaudoti sukauptų sumų, o klaipėdiečiai ir toliau yra priversti mokėti žymiai didesnius mokesčius už šilumą”, – rašoma išplatintame pranešime.

„Per 3 metus klaipėdiečiai jau permokėjo 10,3 milijonų eurų už centralizuotą šildymą. Šie permokėjimai turi būti pradėti grąžinti gyventojams jau šią žiemą, išskaičiuojant permoką iš būsimų sąskaitų“, – cituojamas S. Gentvilas.

Jo teigimu, valstybinis kainų reguliatorius nesugeba laiku perskaičiuoti bazinių kainų daugeliui Lietuvos šilumininkų ir Klaipėda nėra išimtis.

„Lėta ir brangi kainų apskaičiavimo metodika sukuria didelę ir brangią biurokratiją tiek pas šilumininkus, tiek pas patį reguliatorių, o visi kaštai nugula ant vartotojų. Ilgametis negebėjimas atlikti savo vienų pagrindinių funkcijų kelia nepasitikėjimą pačios komisijos gebėjimu susitvarkyti su savo užduotimis“, – susidariusią situaciją apibūdina S. Gentvilas.


2018-08-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt