P0

Kultūra

“Arlekinas” primins “Kino pavasarį”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-21


Klaipėdoje, Kultūros fabrike, įsikūręs kino ir kultūros sklaidos tinklas „Arlekinas“ besibaigiant vasarai žiūrovams pristatys septynis geriausius šių metų tarptautinio kino festivalio „Kino pavasario“ filmus.

Į pirmąjį seansą rugpjūčio 24 dieną kino salėje „Arlekinas“ kviečia nemokamai. Žiūrovams bus pristatomas vienas įsimintiniausių metų debiutų – „Ankštumas“.

“Režisierius Balagovas turi nepaprastai jautrią akį tikroms emocijoms. Nors jo pasakojama istorija vyko prieš porą dešimtmečių, jame aptariamos visuomenės ydos aktualios ir šiandien. Filmas skirtas žiūrovams nuo 18-os metų”, – rašoma pranešime.

Pilną kino salę žiūrovų per festivalį sutalpino filmas „Ilgesys“, kuris tapo antruoju vasaros palydų filmu „Arlekine“. Šiame vidinio kelio filme atsiskleidžia daug tėvystės aspektų, o pats režisierius Savi Gabizon filmą pavadino liūdna komedija.

Programoje taip pat atsirado „Kino pavasario“ metu „Arlekino“ salėje nematyti filmai. Unikalus ir necenzūruotas dokumentinis filmas „Dabar tai jau padėk man, Dievuli“ fiksuoja belgų teisėjos Anne Gruwez darbą, kuriam ji taiko netradicinę metodiką, stebėtiną šaltakraujiškumą ir humoro jausmą.

Islandų Hafsteinn Gunnar Sigurðsson režisierius sukūrė ypač universalią absurdo komediją „Po medžiu“, kurioje dažnas statistinis lietuvis atpažins save.

„Oskaro“ premijai už geriausią užsienio šalies filmą nominuotoje dramoje „Įžeidimas“ pagrindinį vaidmenį sukūręs palestinietis Kamelis El Basha buvo apdovanotas geriausiam aktoriui skiriama „Volpi“ taure Venecijos kino festivalyje, o režisierius Ziad Doueiri jau ne pirmą kartą įrodo, jog geba įtraukiamai ir kartu jautriai kalbėti apie traumines patirtis, neteisybę, išankstinius nusistatymus ir nepakantumą vienas kitam.

Kultūros straipsnių vidus

Filmas „Terapija“ nukelia į Folsomo kalėjimą Kalifornijoje, kur paprasti pašaliečiai dalyvauja keturias dienas trunkančiame terapijos kurse su sunkiausiais nusikaltėliais. Filmas tapo vieno svarbiausių Amerikos kino festivalių SXSW dokumentinės programos nugalėtoju.

“Paskutiniame seanse „Lenktynininkė ir gangsteris“ pajusite, kad energija tarp pagrindinių aktorių, Matthias Schoenaertso ir Adèle’ės Exarchopoulos, nepaprastai stipri, jų egzistencinė meilė tvaresnė už bet kokius sunkumus ir primena vis iš naujo įkvepiančią Romeo ir Džiuljetos tragediją”, – rašoma pranešime.

Visą repertuarą, bilietų kainas ir kino seansų laikus rasite interneto svetainėje www.kinasarlekinas.lt


2018-08-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt