P0

Mums rašo

Dėl apkaltos komisijos antidemokratinio (uždaro) darbo Klaipėdoje (2)

Atvira Klaipėda

Virginijus Partaukas, Virginija Jurgilevičienė
2018-08-22


Šių metų liepos 26 d. Klaipėdos miesto taryba patvirtino Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslav Titov Apkaltos komisiją, kuri pirmininku išsirinko vicemerą Artūrą Šulcą. Jau įvyko du komisijos posėdžiai.

Mus nustebino ir papiktino faktas, kad komisija posėdžiauja už uždarų durų (slaptai), taip atimant galimybę dalyvauti žurnalistams ir pateikti skaitytojams išsamią, objektyvią informaciją (pažeisti mūsų, kaip prenumeratorių, lūkesčiai gauti informaciją iš laikraščių „Vakarų Ekspresas“, “Klaipėda“, „Atvira Klaipėda“).

Viačeslavas Titovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip pat neleidžiama nepriklausomų nevyriausybinių organizacijų atstovams, dirbantiems demokratinės plėtros srityje, stebėti ar posėdžiaujantieji laikosi politikų elgesio nuostatų ir kitų normų ir principų. Negaudami informacijos apie politikų elgesį komisijos metu, negalime daryti objektyvių išvadų, negalėsime priimti teisingą sprendimą, atėjus rinkimų metui.

Apkaltos komisijoje esantys politikai negali elgtis kaip “Rotary”, “Lions” ir kitų klubų, masonų ložės ar sektų nariai.

Atkreipiame dėmesį, kad net teismų posėdžiai skelbiami uždarais tik išimtinais atvejais, kai būtina apsaugoti asmeninį šeimos gyvenimą, nepilnamečių interesus, kai nagrinėjama informacija susijusi su valstybės ar komercinėmis paslaptimis.

V. Titov atvejis neatitinka išvardintų kriterijų. Kad nebuvo pagrindo komisijos posėdžius daryti uždarais, patvirtino ir faktinė aplinkybė, jog V. Titovo elgesį nagrinėjusi š.m. liepos mėn. 31 d. Etikos komisija posėdžiavo atvirai, nors nagrinėjo tuos pačius faktus ir aplinkybes, kaip ir Apkaltos komisijoje.

Atsižvelgiant į aukščiau pateiktus motyvus, prašome Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko ir komisijos atsakyti:

  • kokiu pagrindu, kokiu teisės aktu vadovaujantis, kas ir kada nusprendė Apkaltos komisijos posėdžius organizuoti uždarus? Prašome prie atsakymo pridėti sprendimo, balsavimo protokolo kopiją;
  • kam galėtume apskųsti sprendimą Apkaltos komisijos posėdžius daryti uždarus?

Prašome paskutinį apkaltos posėdį, kuris vyks š. m. rugpjūčio 24 d., nedaryti uždarą, leisti dalyvauti žurnalistams, bendruomenių, NVO atstovams ir aktyviems piliečiams.

Prašome raštu arba telefonu mus informuoti kuo anksčiau prieš prasidedant Apkaltos komisijos posėdžiui.

Prašome vadovautis LR Konstitucija, LR Vietos savivaldos įstatymu, Orhuso konvencija, dirbti skaidriai, viešai, diegiant Klaipėdoje realią savivaldą.


2018-08-22

2 komentarai “Dėl apkaltos komisijos antidemokratinio (uždaro) darbo Klaipėdoje”

  1. TARPTAUTINIS PILIETINIŲ IR POLITINIŲ TEISIŲ PAKTAS__19 straipsnis:
    1. Kiekvienas žmogus turi teisę nekliudomai laikytis savo įsitikinimų.
    2. Kiekvienas žmogus turi teisę į saviraiškos laisvę; ši teisė apima laisvę nekliudomai ieškoti, gauti ir perteikti visokią informaciją bei idėjas, nepaisant valstybių sienų, žodžiu, raštu arba per spaudą, arba meninėmis išraiškos formomis, arba kitokiais būdais savo nuožiūra…

    Tai kaip čia gaunasi?Pas mus galioja tik korumpulų ir pratrydajotų teisė dergti ir diskriminuoti jiems neįtikusius asmenis?Šiuo atveju – Titovą.Kuris už savo įsitikinimus(o gal tik nuomonę?) gavo iš Vaišvilos miltų, iš beretinių – žviegimą ir įžeidinėjimus, o iš miesto valdžios – apkaltos komisiją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt