P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Sugrįžo “Lietuva”

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-23


Istorinė jachta „Lietuva“ ketvirtadienio vakarą baigė daugiau negu mėnesį trukusią „100-mečio odisėją“. Ko gero, didžiausia jos kliūtimi tapo ne stiprus vėjas ir Baltijos bangos, o Pilies tiltas, kuris net pusę valandos nesiteikė pakilti.

“Kai “Lietuva” pro remonto grįš iš kitos savo odisėjos, tiltas kilnosis kaip plunksnelė”, – sveikindamas pusvalandį priverstinai vėlavusią jachtos įgulą sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Išskirtine 100-mečio bure pasipuošusios jachtos „Lietuva“ maršrute buvo nepriklausomybės istorines sukaktis minintys Baltijos jūros regiono ir „Baltic Sail“ sutarties uostai Gdanskas, Talinas ir Ryga. Iš jos ketvirtadienį ir grįžo jachta, vadovauja kapitono Osvaldo Kuzdevičiaus.

Kelionės metu buvo įveikta apie 1260 jūrmylių, buriuotojų patirties pasisėmė 19-a konkurso būdu atrinktų savanorių iš šalies didmiesčių, daugiausia – iš Vilniaus ir Klaipėdos.

Iš minėtųjų uostų jachtos jūros paštas į Klaipėdą pargabeno svetur gyvenančių lietuvių bei kitų draugiškų Lietuvai pasaulio piliečių užpildytus atvirlaiškius, kuriuose – jubiliejiniai sveikinimai mūsų valstybei.

„Lietuva“ į kaimyninius uostus gabeno Lietuvos nepriklausomybės istorijai skirtą parodą, kuriai medžiagą parengė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Parodą svetur pristatė Klaipėdos universiteto istorikė Renata Rachmaninovaitė, kuriai buvo įteikta speciali padėkos dovana.

„Lietuvos 100-mečio odisėja“ – šiemet Lietuvai minint 100-ąsias nepriklausomybės metines Klaipėdos miesto savivaldybės ir VšĮ „Klaipėdos šventės“ specialiai šiai progai sukurtas projektas.

Po kelionės, kurioje rimtesnių inicidentų įgulai patirti neteko, jachta stos į doką kapitaliniam remontui.

Kapitono Osvaldo Kudzevičiaus įspūdžiai


  2018-08-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt