P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Užsiliepsnojo Šimtmečio laužai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-25


Šeštadienio vakarą I Melnragės ir Girulių paplūdimiuose užsiliepsnojo Šimtmečio laužai – Klaipėda taip įsijungė į akciją „Senovinė ugnies naktis“. Susirinkusiuosius prie šių laužų linksmino folkloro kolektyvai, choras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Panorusių pasigrožėti neįprastu renginiu pajūryje netrūko – Melnragėje mašinos buvo statomos net ir neleistinose vietose, o Girulių aikštelė buvo pilnutėle, tad žmonės iki laužo keliavo ir iš Neįgaliųjų paplūdimio.

Akcijos „Senovinė ugnies naktis“ metu paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą.

Ši iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje. Vėliau ji buvo pradėta švęsti daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių – prie projekto prisijungė Estija, Latvija, Švedija, Lenkija. Simboliniai laužai uždegami net ir tose šalyse, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – vyksta poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Šiemetiniai laužai Lietuvos pakrantėje skiriami šalies valstybingumo atkūrimo šimtmečio sėkmės istorijos herojams, kurie išsaugojo ir toliau sėkmingai brandino valstybingumo tradicijas, kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Šimtmečio laužai taip pat simbolizuoja ir padėką Baltijos jūros šalims, kurios prisidėjo išsaugant ir atkuriant Lietuvos valstybę, integruojantis į euroatlantinę bendriją.

Buvo skelbiama, kad visoje Lietuvos pakrantės teritorijoje degs 25 laužai.

Šimtmečio laužas Giruliuose


  2018-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt