P0

Švietimas

„Profesinės mokyklos absolventams – puikios perspektyvos”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-27


Profesinių mokyklų absolventų perspektyvos darbo rinkoje yra puikios, nes šiandien labai trūksta gerą profesinį parengimą turinčių specialistų, tvirtina 14 įmonių valdantis AB Vakarų laivų gamykla (VLG) generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Beveik tris dešimtmečius VLG dirbantis A. Šileika sako, kad daug metų Lietuvoje buvo „neprestižas” mokytis profesijos, dauguma jaunuolių stojo mokytis į kolegijas ir universitetus, todėl šiandien darbo rinka išgyveną laikotarpį, kai labai trūksta kvalifikuotų specialistų.

Arnoldas Šileika visiems, besirenkantiems studijuoti technologinius mokslus, siūlo pradėti nuo darbininkiškų profesijų, nes tai suteikia didžiulę pridėtinę vertę tiek studijuojant, tiek tolimesnėje darbinėje veikloje.

„Vyresnieji specialistai šiandien jau išeina į pensiją, o į jų vietą nėra ką priimti, nes reikalingų specialistų nėra. Todėl labai džiaugiamės, kad situacija keičiasi, jaunimas vis dažniau renkasi profesines mokyklas, nes reikia vis daugiau konkrečias profesijas išmanančių žmonių. Taigi,  jaunimui perspektyvų tikrai yra“, – pranešime spaudai tikina bendrovės vadovas.

Švietimo vidus

Glaudžiai bendrauja su mokykla

Anot V. Šileikos, siekdama prisidėti rengiant įmonei reikalingus specialistus VLG daug metų bendradarbiauja su Klaipėdos laivų statytojų ir remontininkų mokykla.

„Esame tas darbdavys, kuris glaudžiai dirba su mokykla, kad profesiją įgyjantis jaunimas galėtų atlikti praktiką mūsų bendrovėje. Taip pat padedame peržiūrėti dėstomų programų aktualumą, dalyvaujame egzaminuose, dalijamės pastebėjimais, duodame patarimų. Bendradarbiavimas padeda mokyklai sklandžiai ruošti būsimuosius darbo rinkos dalyvius, o jaunimui leidžia sklandžiau įveikti laukiančius iššūkius“, – pasakoja A. Šileika.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šiandien jaunuoliai, pasirinkdami savo gyvenimo kelią, neretai padaro klaidų, nes apsisprendžia gerai neįvertinę profesijos pliusų ir minusų, neišbandę darbo specifikos. A. Šileika sako pastaruoju metu pastebintis tendenciją, kai vis daugiau jaunų žmonių neperpranta darbo specifikos ir jau beveik mokymosi pabaigoje supranta, kad pasuko ne tuo keliu.

Jis akcentuoja, jog labai svarbus yra nusiteikimas dirbti pagal konkrečią profesiją, svarbu, kad žmogus pasirinktų tai, kas jam pačiam įdomu ir patrauklu. Anot ilgamečio vadovo, didžiausią įtaką jauno žmogaus ateičiai vis tik daro jis pats: jo poreikiai, norai, siekiai ir investicijos į savo ateitį.

Paklaustas, ką patartų jauniems žmonėms, kurie šiandien renkasi profesiją, A. Šileika rekomenduoja jau mokykloje planuoti ateitį ir stengtis kuo geriau pažinti save.

„Reikia klausti savęs, ką norite veikti gyvenime, kokį darbą norite dirbti, pabandyti įsivaizduoti save ir savo gyvenimą po kelių, keliolikos ar keliasdešimt metų“, – pataria VLG generalinis direktorius.

Anot jo, renkantis tolimesnį kelią ne mažiau svarbu įvertinti visuomenės vystymosi tendencijas, ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius ir jų poveikį ateities profesijoms.

„Niekam ne paslaptis, kad dalis profesijų ateityje išnyks. Taip pat nesunku nuspėti, kad ateityje reikės daugiau informacinių technologijų, inžinierinės pramonės, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, bioekonomikos specialistų, taip pat dirbančių paslaugų sektoriuje, nes vartojimas nuolat didėja, o visuomenė sensta. Bet kuriuo atveju, įvertinus rinkos prognozes ir poreikius, svarbu pasirinkti tą profesiją, kurioje atrastumėte save, nes tik
dirbant mėgstamą darbą galima pasiekti daug ir net labai daug“, – sako A. Šileika.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Rekomenduoja pradėti nuo darbininkiškų profesijų

Nors pats A. Šileika nėra ragavęs profesinio rengimo – po vidurinės mokyklos mokėsi dabartiniame Kauno technologijos universitete, bet profesinio mokymo jam teko „paragauti“ studentų statybiniuose būriuose, kai vasaromis dirbo statybose, kur įgijo betonuotojo kvalifikaciją.

„Tai buvo labai vertinga mokykla, leidžianti suvokti, kaip atliekami darbai, susipažinti su technologijomis, tiesiog pabūti darbininko kailyje ir suvokti, kokia didžiulė inžinierinio darbo bei tinkamo jo organizavimo svarba“, – pasakojo generalinis direktorius.

Būtent todėl visiems, besirenkantiems studijuoti technologinius mokslus, jis siūlytų pradėti nuo darbininkiškų profesijų, nes tai suteikia didžiulę pridėtinę vertę tiek studijuojant, tiek tolimesnėje darbinėje veikloje.

Vyksta specialūs renginiai

Siekiant populiarinti profesinį mokymą įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojami renginiai, kuriuose jaunimui populiariai pristatomas profesinis mokymas ir jo teikiamos galimybės, pasakojamos sėkmės istorijos, kurios parodo augantį profesinio mokymo prestižą.

Klaipėdoje toks renginys vyks rusėjo 14 d. nuo 12 val. Teatro aikštėje. Iki 18 val. renginio atmosferą kurs ir įvairūs atlikėjai bei grupės.

Šį projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras.


  2018-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt