P0

Miestas

Tarėsi, ką daryti su nuošliaužomis

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-08-27


Po lietingos praėjusių metų vasaros atsivėrusios nuošliaužos šalia viaduko Šiaurės prospekte kelia galvos skausmą miesto savivaldybės valdininkams. Juoba kad yra tikimybė, jog nuošliaužų gali atsirasti ir daugiau.

Neatmestina, jog po šiais pylimais gali būti palaidotas statybinis laužas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ekspertizę Savivaldybės administracijos užsakymu atlikę specialistai pirmadienį pasitarime įvardijo keletą priežasčių, dėl ko nuošliaužos esą galėjo atsirasti. Įtariama, kad be minėtų gamtinių priežasčių gali būti, jog, darydami statų šlaitą, statybininkai čia galėjo paslėpti ir vadinamąjį statybinį laužą. Be to, neaišku, ar pylimo viršuje buvo padarytas drenažas, ar jis buvo tik suprojektuotas, bet neįrengtas.

Šie dalykai, ekspertų nuomone, galėjo turėti poveikį nuošliaužų susiformavimui.

Pasak pasitarime dalyvavusio vicemero Artūro Šulco, akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau savivaldybės administracijai teks teks imtis šių šlaitų rekonstrukcijos bei sutvirtinimo. Šie darbai greičiausiai jau bus įtraukti į kitų metų biudžetą, tada ir turėtų būti rengiamas techninis šlaitų rekonstrukcijos projektas.

Visgi, pasak A. Šulco, “lengvinanti aplinkybė” yra ta, kad šalia Liepų g. ir Šiaurės pr. sankryžos planuojama statyti prekybos centrą bei kitus objektus, tiesti požemines komunikacijas, daryti naujas įvažas ir esą tuo pačiu galima būtų sutvirtinti ir minėtus šlaitus.

Bet kurio atveju, pasak A. Šulco, vis tiek jie turės būti sutvarkyti, nes, nieko nedarant, išlieka naujų nuošliaužų atsiradimo grėsmė.


  2018-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt